Urodziny Moniuszki w Poznaniu

Stanisław Moniuszko obchodzi dwusetne urodziny! Z tej okazji odbędzie się przyjęcie obfitujące w wiele atrakcji. O 16:00 barwny i rozśpiewany korowód poznaniaków ruszy spod pomnika kompozytora, usytuowanego w parku jego imienia, do Teatru Wielkiego. Na schodach opery odbędzie się koncert Międzypokoleniowego Chóru Dziadów i Bab, który wykona napisaną specjalnie dla Szacownego Jubilata pieśń. Śpiewać będą także studenci Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Ponadto odbędą się warsztaty chóralne prowadzone przez dyrygenta Grzegorza Wierusa, więc każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Wokół teatru odbędą się animacje dla dzieci, quizy, uruchomimy też operową garderobę pełną teatralnych kostiumów, które będzie można przymierzyć i zrobić sobie w nich zdjęcie. Urodziny jak to urodziny, więc nie może zabraknąć pysznego tortu.
Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania! Niech żyje Moniuszko!

Plan dnia:

11:00 najnajMoniuszko – warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku 0-3 (szczegóły: https://opera.poznan.pl/pl/najnajmoniuszko)

16:00 zbiórka w Parku Stanisława Moniuszki w Poznaniu, a następnie przejście pod Teatr Wielki

16:30 występy studentów Akademii Muzycznej oraz Międzypokoleniowego Chóru Dziadów i Bab połączony z warsztatami chóralnymi dla uczestników wydarzenia, animacje dla dzieci, operowa garderoba, quiz wiedzy o Moniuszce, tort urodzinowy

18:00 finał dnia: „Halka” Stanisława Moniuszki w reżyserii Pawła Passiniego (bilety: https://opera.poznan.pl/pl/halka-stanislaw-moniuszko-2)

W przypadku deszczowej aury zapraszamy do Sali Kameralnej im. Wojciecha Drabowicza. Ilość miejsc w sali kameralnej jest ograniczona.

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów