RENÉE FLEMING & THE ROYAL PHILHARMONIC ORCHESTRA PREZENTUJĄ UTWÓR: „WHEN YOU WISH UPON A STAR”

Czterokrotnie nagrodzona Grammy®, amerykańska sopranistka Renée Fleming prezentuje nową interpretację utworu „When You Wish Upon a Star” (z legendarnego animowanego filmu "Pinokio" z 1940 roku), będącą owocem wyjątkowej współpracy firm Decca Records oraz Walt Disney Records, należącej do Disney Music Group.

"Disney Goes Classical", ukaże się 2 października 2020 roku. Album przywołuje emocje, kolory i czystą radość muzyki z filmów Disneya w zupełnie nowej odsłonie. Dzięki zaangażowaniu prestiżowej Royal Philharmonic Orchestra i wielu znanych nazwisk, uwielbiane motywy Disneya zostały po mistrzowsku przearanżowane i nagrane w Air Studios w Londynie, gdzie powstały jedne z najlepszych ścieżek filmowych ostatniego stulecia.

Renée Fleming mówi: 

Filmy Disneya dały nam wiele fantastycznych piosenek, ale dla mnie  „When You Wish Upon a Star” jest zdecydowanie najbardziej ikoniczna. To wielki przywilej nagrać ten wspaniały utwór z Royal Philharmonic Orchestra. Ta melodia tak pięknie uwodzi, i pozwala, by głos wykonawcy wybrzmiał w pełnej skali. Cliff Edwards, który wykonał ją w oryginale, był jednym z najczęściej nagrywających artystów, występował w wodewilach, a nawet śpiewał jazz i scat. Myślę, że ta piosenka ma pewnego rodzaju magiczną moc, a jej pełne nadziei przesłanie, że marzenia mogą się spełnić, jest tym, czego teraz potrzebujemy.

Album zawiera muzykę z najbardziej rozpoznawalnych filmów Disneya od jego Złotej Ery, przez renesans lat dziewięćdziesiątych, po współczesne czasy animacji CGI. Od "Księgi dżungli" i "Pinokia" po kultowe ścieżki dźwiękowe autorstwa Alana Menkena z filmów "Pocahontas", "Mała Syrenka", "Aladyn" czy "Herkules".

Kolejne wyjątkowe utwory, w tym w wykonaniu słynnej japońskiej gitarzystki klasycznej Kaori Muraji, zabiorą słuchacza w inny wymiar. Album Disney Goes Classical zachwyci rodziny na całym świecie, przenosząc magię arcydzieł filmowych z ekranu wprost do naszych uszu, jak nigdy dotąd.

***

"Disney Goes Classical" ukaże się nakładem Decca Records 2 października 2020 roku.

Utwór „When You Wish Upon a Star” z udziałem Renée Fleming jest już dostępny na platformach cyfrowych.

{info.pras.}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów