W ucho wpadło

20 luty 2021
"Ten projekt pozostaje niestety ciągle aktualny”, mówi o VOICES Max Richter. To przedsięwzięcie artystyczne zostało zainspirowane Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, z której również został zaadaptowany tekst w nim wykorzystany. Za pośrednictwem EBU i BBC 3 VOICES jego realizacja była transmitowana do 40 stacji radiowych na całym świecie w ramach obchodów Dnia Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych (OHRC), które miały miejsce 10 grudnia. VOICES 2 stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej części tego nieustannie rozwijającego się przełomowego projektu, będącego ucieleśnieniem idei Powszechnej Deklaracji do zbudowania lepszego i bardziej sprawiedliwego świata.
14 luty 2021
Album „Adela” – efekt współpracy niezwykłego duetu dwóch artystów, pianisty Aleksandra Dębicza i gitarzysty Łukasza Kuropaczewskiego, z gościnnym udziałem kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego miał swoją premierę 5 lutego 2021.

13 luty 2021
TELEDYSK: Za nami premiera nowego klipu Kasi Cerekwickiej do piosenki „Nigdy”. Utwór skomponowali: Marcin Bors, Kuba Galiński i Kasia Piszek, którzy współpracują ze sobą od lat, zaś za tekst odpowiada sama wokalistka.
8 luty 2021
„Tato, tato” to piosenka, która błyskawicznie wpada w ucho. Jest rytmiczna, dynamiczna, zaśpiewana z mocą i ma klimatyczny, sugestywny teledysk, w którym polsko-nigeryjska wokalistka tańczy nawet… na trumnie.
6 luty 2021
Katalog nagrań utworów zapomnianej muzyki polskiej poszerzył się o kolejną ważną pozycję - Trio fortepianowego G - dur op. 40 Józefa Wieniawskiego – jedno z najważniejszych dzieł kameralnych swojej epoki. Utwór został zarejestrowany przez Herbert Piano Trio.

31 Styczeń 2021
Mierząc się z przeciwnościami losu, chciałoby się czasem ogarnąć wzrokiem przestrzeń wokół siebie i dojrzeć kogoś znajomego, być może bliskiego. Kogoś, kto stanie z nami ramię w ramię, gdy zajdzie potrzeba. Kto nie będzie nas łatwo oceniał, za to będzie miał odwagę przy nas trwać.
29 Styczeń 2021
„The Well-tempered Clavier” J.S. Bacha to najnowsza płyta Piotra Anderszewskiego (Warner Music Poland, 2021). Zawiera 12. preludiów i fug z księgi drugiej. „Das Wohltemperierte Klavier”.

25 Styczeń 2021
Kolejną, już 11. edycję „The Voice of Poland” wygrał Krystian Ochman, wnuk słynnego śpiewaka operowego Wiesława Ochmana (ur.1937), który jeszcze w liceum zasugerował mu wybór studiów muzycznych.
23 Styczeń 2021
Wielkimi krokami zbliża się data premiery płyty „Adela”, zarejestrowanej przez duet młodych artystów – Aleksandra Dębicza oraz Łukasza Kuropaczewskiego, z gościnnym udziałem wyjątkowej gwiazdy, kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego, wielokrotnie nagradzanego za swoją działalność artystyczną absolwenta słynnej nowojorskiej Juilliard School. Premiera albumu 5 lutego, a już dziś artyści wraz z wytwórnią Warner Classics zapraszają na jego pierwszą muzyczna odsłonę, prezentując tytułowy utwór i teledysk „Adela”.
15 Styczeń 2021
Kariera muzyczna niejednokrotnie wymaga zarazem poświęceń, jak i otwartości na zdarzenia losowe, nowe znajomości i wyzwania. Wymaga też pasji i konsekwencji, a tej od lat trudno odmówić zespołowi Dagadana.

Strony