W ucho wpadło

6 Wrzesień 2020
Na kanale YouTube można ostatnio obejrzeć bardzo udany teledysk Karoliny Cichej i Kayah. Utwór „Płacz nad młodością, co odchodzi…”, choć ma przewrotny tytuł i zwraca uwagę na kwestie istotne dla wszystkich kobiet, nie jest pozbawiony poczucia humoru.

6 Wrzesień 2020
Znana na całym świecie wokalistka i kompozytorka Melody Gardot zapowiada swój długo wyczekiwany nowy album wraz z wydaniem spektakularnego singla, w którym łączy siły z 17-krotnym zdobywcą nagrody Grammy, ikoną muzyki - Stingiem. Ich duet w „Little Something”, wydany dzisiaj przez Decca Records, łączy charakterystyczne głosy Gardot i Stinga w tej energicznej, popowej piosence w latynoskim klimacie.
16 Sierpień 2020
Daniel Hope jest nie tylko jednym z najwybitniejszych skrzypków ostatnich dekad. To także artysta, którego każdy projekt muzyczny jest oryginalny i przemyślany. W swoich nagraniach przybliża publiczności piękno mniej znanych utworów i prezentuje bogactwo muzycznych tradycji. Jego najnowszy album jest tego świetnym przykładem.
15 Sierpień 2020
Zmarła Ewa Demarczyk, jedna z najbardziej charakterystycznych polskich piosenkarek, wykonująca utwory z nurtu poezji śpiewanej. Jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych postaci polskiej sceny muzycznej. Artystka miała 79 lat.


Taki Pejzaż, muzyka: Zygmunt Konieczny, słowa: Andrzej Szmidt
9 Sierpień 2020
„Zimna wojna” to piosenka z klipem opartym na prostym, ale zwracającym uwagę pomyśle. Obserwujemy w nim miasto do góry nogami, nakładające się na siebie obrazy, a wszystko w kolorystyce nasuwającej skojarzenia z filmami Pawła Pawlikowskiego.

Piosenka powstała pod koniec 2019 r. i stanowi pierwszą zapowiedź debiutanckiego albumu Aurelii (Aleksandry Wiśniewskiej), lubianej szczególnie na południu Europy wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów, który ma się ukazać jeszcze w 2020 r.
2 Sierpień 2020
Utwór „Origins” ukazuje się jako trzeci, tuż za wcześniej wydanymi singlami „Mercy” i „All Human Beings”, które wywołały ogromny odzew społeczny. W założeniach kompozycji leży głębokie poczucie zjednoczonej społeczności. W czasach dramatycznych przemian, „Origins” stara się przekazać jasne muzyczne przesłanie nadziei i refleksji.

2 Sierpień 2020
Czterokrotnie nagrodzona Grammy®, amerykańska sopranistka Renée Fleming prezentuje nową interpretację utworu „When You Wish Upon a Star” (z legendarnego animowanego filmu "Pinokio" z 1940 roku), będącą owocem wyjątkowej współpracy firm Decca Records oraz Walt Disney Records, należącej do Disney Music Group.
27 Lipiec 2020
NASA ogłosiła, że nagradzany Grammy wokalista i autor piosenek Gregory Porter uświetni start  historycznej misji Mars 2020 Perseverance. Podczas transmisji zaplanowanej na czwartek, 30 lipca, artysta wykona przygotowaną specjalnie na tę okazję wersję utworu „America The Beautiful” ze swojego domu w Kalifornii. Porter jest pierwszym w historii artystą, którego NASA zaprosiła do występu podczas startu misji na Marsa.

20 Lipiec 2020
Album jest kulminacją 20-letniej pracy artysty nad utworem i najbardziej osobistym projektem w jego dotychczasowej karierze. Ukaże się 4 września 2020 roku, nakładem Deutsche Grammophon.


To także pierwsze w historii fonografii wydawnictwo łączące dwa nagrania tego dzieła: wersję studyjną i nagranie dokonane na żywo w legendarnym Kościele św. Tomasza
w Lipsku, gdzie pracował oraz jest pochowany Johann Sebastian Bach.
19 Lipiec 2020
W sieci niedawno ukazał się niezwykły klip do muzyki Konrada Kucza. Ukazuje on przybysza (Michał Sławecki, kontratenor) zagubionego w wielkim mieście. Całość wyreżyserował Tadeusz Kabicz, autorem zdjęć jest Marcin Szołtysek. To krótka opowieść, z którą może się zidentyfikować każdy z nas.

Strony