W ucho wpadło

22 Listopad 2020
Sanah to zwyciężczyni plebiscytu „Od Opola do Opola”. Ponadto zdobyła w tym roku aż trzy nominacje do Fryderyka: za album alternatywny, nowe wykonanie oraz debiut roku, a jej hit „Szampan” ma aktualnie ponad 48 mln wyświetleń na YouTubie. Kim tak naprawdę jest Sanah?
18 Listopad 2020
W 2015 roku swoją premierę w Filharmonii Bałtyckiej miał utwór „War Horns” na 10 waltorni, skomponowany przez twórcę muzyki koncertowej, filmowej i reklamowej Pawła Pudło („Violemi – The Slave of Delusion”, „Żywioły”). Tymczasem w 2020 roku kompozytor prezentuje teledysk i zarazem swoją nową kompozycję „Calling of Memories” – tym razem na sekstet waltorniowy.
15 Listopad 2020
Kilka dni temu miała miejsce premiera nowgo albumu Andrei Bocellego Believe. Album przepełniony kojącą duszę muzyką powstał przy współpracy z Sugar/Decca Records. Do projektu dołączyła Alison Krauss we wzruszającej i pełnej emocji interpretacji utworu „Amazing Grace”.
11 Listopad 2020

Aleksander Dębicz - wszechstronny pianista i improwizator, postanowił uświetnić Dzień Niepodległości premierą utworu upamiętniającego 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej - Victoria 1920.
8 Listopad 2020

"Miłosne pieśni Brahmsa na cztery głosy i cztery ręce"
3 Listopad 2020
Raphaël Pichon wraz ze swoim zespołem Pygmalion szturmem podbili świat muzyki klasycznej. O bilety na ich koncerty trzeba zabiegać z wyprzedzeniem, a ich trasy koncertowe przebiegają od Salzburga przez Paryż, Madryt po Moskwę i Pekin. Choć Pygmalion nie ma jeszcze nawet piętnastu lat, ma już na swoim koncie wybitne nagrania, a jego najnowszy album „Johann Sebastian Bach Motets” z pewnością dołączy do grona krążków z najciekawszymi interpretacjami tych utworów.
1 Listopad 2020

Samuel Barber, Agnus Dei
Wykonanie: Voces8
Płyta: Enchanted Isle
 
 
19 Październik 2020
Wczoraj, 18 października 2020 r. zmarł organista i kompozytor Juliusz Łuciuk.

Juliusz Łuciuk, Sonet słowiański
wyk. Collegium Cantorum
dyrygent: Janusz Siadlak
 
 
 
 
18 Październik 2020
 Skrzypek David Garrett zabiera nas w osobistą podróż poprzez ścieżkę dźwiękową swojego życia!
27 Wrzesień 2020
Ostatni album Víkingura Ólafssona dla Deutsche Grammophon – Debussy · Rameau, który ukazał się na początku 2020 roku – trafił na szczyty amerykańskich i brytyjskich list przebojów muzyki klasycznej, a także uplasował się wysoko na niemieckich listach przebojów muzyki pop. Teraz artysta zapowiada Debussy · Rameau Reflections, nowy album z „opracowaniami” przygotowanymi przez Ólafssona oraz innych artystów współczesnych – wśród których znalazła się także  polska artystka Hania Rani.
Zapowiedzi albumu towarzyszy światowa premiera opracowania kompozycji Debussy’ego, La Damoiselle élue, autorstwa Hani Rani:

Strony