W ucho wpadło

3 Lipiec 2020
30 czerwca zmarła zmarła skrzypaczka polskiego pochodzenia Ida Haendel. Artystka miała 96 lat. 

28 Czerwiec 2020
Utwór „Bądźmy razem” narodził się w  Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Powstał z potrzeby wzajemnego wsparcia i połączenia w przyjacielskim uścisku instytucji kultury z całego kraju. Jest wiadomością dla naszej publiczności: jesteśmy, czekamy, wróćcie do nas.
27 Czerwiec 2020
Teledysk do utworu „Ur so f**king cool” Tones and I prezentujemy tu nieprzypadkowo. Uważamy, że porusza bardzo istotną kwestię powierzchowności relacji, które opierają się wyłącznie na byciu celebrytą bądź bywalcem klubowych imprez.
25 Czerwiec 2020
Nowy singiel i video Melody Gardot nagrany zdalnie to odpowiedz na globalny apel Artystki i wezwanie do wspólnego nagrania utworu.
21 Czerwiec 2020
W sieci prawie każdy jest ekspertem, łatwo szafujemy ocenami, nie doszukując się przyczyn i nie rozważając konsekwencji, szybko wpadając w gniew. Rockowy głos Clödie doskonale pasuje do piosenki o gniewie. W tej muzyce gniew zwalcza... gniew.

18 Czerwiec 2020
Nowy album Lisy Batiashvil "City Ligths" zabiera słuchacza w podróż dookoła świata w 11 starannie dobranych utworach, symbolizujących najważniejsze miasta w życiu artystki, jak również w suicie opartej na muzyce Charliego Chaplina, skomponowanej do obrazu „Światła rampy” i innych jego filmów.

13 Czerwiec 2020
Ścieżka dźwiękowa skomponowana przez  Maxa Richtera do filmu „Walc z Baszirem” (z 2008 r.) jest równie prowokująca i intensywna, jak porywające sceny z tego filmu.

Muzyka, która poruszyła miliony ludzi na całym świecie, Richterowi przyniosła Europejską Nagrodę Filmową w kategorii Najlepszy Kompozytor w 2008 roku.
8 Czerwiec 2020
Ostatnio ukazało się kilka albumów, które ukazują nieco inne oblicze muzyki klasycznej. Warto sięgnąć po tę muzykę, która może się wydawać z początku dziwna, nawet nieprzystępna, ale gdy posłuchamy jej uważnie, możemy w niej odkryć piękno.
5 Czerwiec 2020
W dobie pandemii artyści i instytucje prześcigają się w gestach dobrej woli. W teatrach szyte są maseczki dla lekarzy, śpiewacy wychodzą na balkony wystąpić dla przechodniów, #hotchallenge rozprzestrzenia się po internecie szybciej niż koronawirus. W tym trudnym czasie chcemy dać sobie nawzajem nadzieję.
31 Maj 2020
Podczas gdy na świecie panuje istne szaleństwo, a pandemia i kryzys wielu z nas szarpią nerwy, na odległej szkockiej wyspie narodziło się piękno... Stworzyli je polscy artyści.

Strony