Psałterz Polski na jazzowo

P.G.R. – w skrócie Projekt Grzegorza Rogali. To autorski projekt lidera wyrażający myśl o muzycznym spotkaniu kultur. W tej pojemnej koncepcji mieszczą się jazz, etno oraz muzyka klasyczna, poezja Brunona Szulca, motywy biblijne, czy hip-hopowy free-style. Można się o tym przekonać słuchając 2 wydanych płyt, które znaczą historię od powstania P.G.R. w 2008 roku.

Podróż w czasie to kolejna odsłona zespołu, który odkrywa renesansową muzykę Mikołaja Gomółki do słów Jana Kochanowskiego – Psałterz Polski. Jego jazzową interpretację możemy poznać słuchając albumu: P.G.R. - Polish Psalter. 7 psalmów na sopran i ensemble jazzowy, to jakby siedem rozmów człowieka z Bogiem na różne tematy. Teksty psalmów są podane przez sopran, zaś pozostałe linie realizują instrumentaliści. Melodie i treści psalmów stają się dla członków zespołu tematami do improwizacji, przeradzając się we wspólne kulminacje. Zespół tworzy Barabara Rogala – sopran, Anders Grop – kontrabas, Roman Ott – saksofon, Frank Parker – perkusja, Grzegorz Rogala – puzon i aranżacja. Brzmienie dopełnia użyta w części utworów teorba – Filip Zieliński.

Album: P.G.R. - Polish Psalter / for soprano & jazz ensemble
Wydawca: Ars Sonora, Dystrybucja: www.rogalamusic.com
fanpage zespołu: facebook.com/ProjektGrzegorzaRogali

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów