PREMIERA TELEDYSKU ZAPOWIADAJACEGO ALBUM „ADELA” [duet Aleksander Dębicz & Łukasz Kuropaczewski z gościnnym udziałem Jakuba Józefa Orlińskiego]

Wielkimi krokami zbliża się data premiery płyty „Adela”, zarejestrowanej przez duet młodych artystów – Aleksandra Dębicza oraz Łukasza Kuropaczewskiego, z gościnnym udziałem wyjątkowej gwiazdy, kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego, wielokrotnie nagradzanego za swoją działalność artystyczną absolwenta słynnej nowojorskiej Juilliard School. Premiera albumu 5 lutego, a już dziś artyści wraz z wytwórnią Warner Classics zapraszają na jego pierwszą muzyczna odsłonę, prezentując tytułowy utwór i teledysk „Adela”.

Trzech przyjaciół, magia miejsca i muzyki sprawiają, że to wyjątkowy projekt – z aranżacjami klasycznymi, filmowymi oraz oryginalnymi kompozycjami Aleksandra Dębicza.

Tytuł albumu ADELA wzięliśmy od pieśni Rodriga, która stanowi emocjonalna kulminację programu naszego duetu. Ale nie samo imię jest najważniejsze, lecz człowiek, którego kochamy i za którym tęsknimy. Na pewno każdy z Państwa ma taką osobę, dlatego mamy nadzieję, że odnajdziecie w „Adeli” coś bliskiego sercu.”

- mówi Aleksander Dębicz.

Chwile wspólnych przygotowań artyści utrwalili realizując krótki reportaż z relacją z nagrań, dzięki któremu możemy poczuć część emocji i przyjrzeć się twórczej pasji artystów. Artyści zapraszają za kulisy sesji nagraniowej w pięknej sali koncertowej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, aby podejrzeć artystów oraz usłyszeć ich opowieść o nadchodzącym albumie i „pasji w graniu”: https://youtu.be/bXw55nbM_kg

Już niedługo na naszym portalu pojawi się wywiad z Aleksandrem Dębiczem. Artysta opowie w nim m.in. o albumie i procesie jego tworzenia.

Premiera albumu „Adela” zaplanowana jest na 5 lutego 2021 roku.

{info.pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Komentarze

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Średnio: 10 (1 vote)