Światowa prapremiera sztuki „Orecchio, brat Pinokia” Merlina Vervaeta w Teatrze Guliwer

-
17.03.2023
„Orecchio, brat Pinokia” Merlina Vervaeta w Teatrze Guliwer

Już 25 marca w Teatrze Guliwer odbędzie się prapremiera sztuki „Orecchio, brat Pinokia” belgijskiego dramatopisarza Merlina Vervaeta w tłumaczeniu Jana Nowaka, którą wyreżyseruje Ada Tabisz. Spektakl dla widzów od lat 5 będzie opowieścią, w której na pierwszy plan wysuwa się nieznany przez nikogo brat Pinokia – Orecchio.

 

Jak to jest mieć brata tak słynnego, że sam Disney kręci o nim filmy? Jak to jest zawsze być tym drugim, w niczym nieprzypominającym cech tego pierwszego i zawsze lepszego? „Orecchio, brat Pinokia” to historia o wyjątkowości każdego z nas.

 

W swojej pracy z reguły lubię pisać o ludziach, którzy są trochę niewidzialni, zapomniani. Staram się znaleźć odrobinę poezji w ich charakterystyce, w ich duszy. Każdy ma prawo do swojej historii i w każdej historii jest piękno – mówi autor tekstu Merlin Vervaet.

 

Ada Tabisz – reżyserka spektaklu przedstawia nam opowieść o dylematach związanych z własną tożsamością i nie zawsze łatwą relacją z rodzeństwem.

 

Orecchio, brat Pionkia” to opowieść o chłopcu, który uwielbia patrzeć w niebo i prognozować pogodę. I jest w tym bardzo dobry. Cóż z tego, skoro jego starszym bratem jest słynny Pinokio. Nic dziwnego, że zupełnie w siebie nie wierzy i skrzętnie ukrywa swój talent przed rodziną i przyjaciółmi. Na szczęście ten jeden, jedyny raz udało się go przekonać, aby wreszcie stanął przed publicznością i opowiedział swoją historię. Na scenie odwiedzimy go w małym miasteczku na końcu świata, poznamy jego nieco dziwacznych mieszkańców i posłuchamy opowieści o błękitnym królestwie, w którym rządzi tajemniczy Król Słońce – mówi Ada Tabisz.

 

Do realizacji spektaklu Ada Tabisz zaprosiła znakomitych twórców i twórczynie. Nad scenografią czuwa Aleksandra Starzyńska, a reżyserią świateł zajmie się Alicja Pietrucka. Za choreografię w spektaklu odpowiada Paulina Jaksim, autorką multimediów jest Emilia Gumańska (Bizmut Films), muzykę skomponował Dominik Skwarek, a asystentem reżyserki jest Paweł Jaroszewicz.

 

Na scenie zobaczymy Izabellę Kurażyńską, Elżbietę Pejko, Pawła Jaroszewicza, Damiana Kamińskiego, Tomasza Kowola, Jacka Ponińskiego, Krzysztofa Prygiela i Adama Wnuczko z zespołu aktorskiego Guliwera oraz gościnnie Jakuba Szlachetkę w tytułowej roli Orecchia.

 

Bilety na spektakle i więcej informacji o przedstawieniu dostępne są na stronie teatru www.teatrguliwer.pl.
Prognozy wskazują, że zapowiada się niezwykle słoneczna premiera.

 

Partnerzy i patroni medialni premiery: Polskie Radio Dzieciom, Zwykłe Życie, Ładne Bebe, Gazeta Dzieci, Nieco Kultury, Magazyn Presto, Karmione Kulturą, Wydawnictwo Tashka.

Światowa prapremiera sztuki „Orecchio, brat Pinokia” Merlina Vervaeta w Teatrze Guliwer

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.