Recital Olgi i Natalii Pasiecznik na Festiwalu Eufonie

-
01.12.2021
Natalia Pasiecznik, Festiwal Eufonie

Wieczór na sopran i fortepian na Festiwalu Eufonie! W Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, ze specjalnym recitalem wokalnym wystąpią Olga i Natalia Pasiecznik. 

Sióstr Pasiecznik nie trzeba przedstawiać wielbicielom współczesnej muzyki. Z myślą o Oldze Paweł Szymański skomponował dwuaktową operę „Qudsja Zaher”, specjalnie dla niej pisze Krzysztof Knittel. Śpiewała na scenach najbardziej prestiżowych oper na świecie, nagrała ponad 50 płyt.  

 

 Występuje w repertuarze obejmującym utwory z różnych epok – od renesansu po współczesność, także w recitalach z rosyjskimi i ukraińskimi pieśniami, podczas których akompaniuje jej na fortepianie siostra Natalia.  

 

Na Festiwalu Eufonie siostry Pasiecznik wykonają pieśni Jeana Sibeliusa oraz ukraińskich kompozytorów, Wiktora Kosenki i Mykoli Łysenki. 

 

UWAGA WYDARZENIE ZOSTAŁO PRZENIESIONE NA 5 GRUDNIA O GODZ. 19.30

 

***

 

5 grudnia (niedziela) 19.30, Zamek Królewski, Sala Wielka (Balowa)

Streaming online, rejestracja PR2

Recital wokalny

W programie:

Mykoła Łysenko, Wiktor Kosenko, Jean Sibelius

_____

Olga Pasiecznik – sopran

Natalia Pasiecznik – fortepian

 

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.