Nowy program IMiT: Scena dla muzyki polskiej

Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach
Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach

To program, w którym chcemy zachęcić artystów do tworzenia scenariuszy. Uważamy że z utworów muzyki polskiej można stworzyć bardzo dobre programy koncertowe. Najlepsze utwory zostaną zaprezentowane w Narodowej, w Kielcach i w Olsztynie – tłumaczy dyrektor IMiT Maxymilian Bylicki.

W Filharmonii Narodowej będzie nawet specjalny abonament dla miłośników muzyki polskiej. Co w nim będzie? – Zobaczymy, ale wybierzemy najciekawsze propozycje repertuarowe i najciekawszych wykonawców – deklaruje Wojciech Nowak, dyrektor filharmonii. – Odbędzie się osiem koncertów, raz w miesiącu od października do maja. Abonamenty do nabycia od 22 lipca. Mamy nadzieję, że wtedy już będziemy wiedzieć, co będzie grane, żeby osoby kupujące nie kupowały biletów w ciemno – dodaje Nowak. Zainteresowanie zapowiada się duże, bo coraz więcej osób szuka utworów muzyki polskiej w programach filharmonii. To dobrze, że IMiT wyszedł z taką inicjatywą. Wszystko trzeba jednak przetestować. Ale jeśli pomysł się przyjmie, to jest szansa na kontynuację w kolejnych sezonach artystycznych.

Zachęcamy artystów, żeby brali szansę w swoje ręce – do 30 kwietnia jest czas na zgłoszenia. Wszystkie wartościowe programy będą prędzej czy później wykonane – deklaruje Bylicki – w ten sposób staramy się promować muzykę ale i artystów.
{KAW}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów