Nauczycielu, ucz się!
Jak zachować motywację ucznia do żmudnych ćwiczeń, ułatwić mu walkę z tremą przed koncertem, pomóc mu w walce z trudnościami technicznego opanowania instrumentu, zachęcić do poszukiwania własnej interpretacji? Przed nauczycielami młodych muzyków stoi wiele wyzwań. Dzień Edukacji Muzycznej powstał z myślą o samodoskonaleniu przez pedagogów swoich umiejętności zawodowych.
Ponad dwadzieścia lekcji pokazowych i wykładów prowadzonych przez najlepszych pedagogów muzycznych w Polsce, warsztaty dla dyrygentów chóralnych, zajęcia
z psychologiem muzyki, a na koniec koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży. Wszystko to już 19 października 2017 roku podczas 14. edycji Dnia Edukacji Muzycznej, organizowanego przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne we współpracy z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.
Dzień Edukacji Muzycznej to wydarzenie cykliczne o charakterze edukacyjnym i zasięgu ogólnopolskim, przeznaczone dla nauczycieli szkół muzycznych wszystkich stopni oraz dyrygentów chóralnych. Ma na celu prezentację nowatorskich metod nauczania, nowych publikacji nutowych oraz wymianę doświadczeń pedagogicznych.
Na tegoroczny Dzień Edukacji Muzycznej złożą się lekcje pokazowe dotyczące metodyki nauczania gry na fortepianie, skrzypcach, kontrabasie, akordeonie, flecie, klarnecie, oboju, saksofonie i fagocie, a także pracy z zespołami kameralnymi, w tym z kwartetem smyczkowym, głosem solowym z towarzyszeniem fortepianu oraz zespołem dixielandowym. Po raz kolejny zorganizowane zostaną cieszące się ogromnym zainteresowaniem warsztaty dla dyrygentów chóralnych. Dodatkowo, program został poszerzony o wykłady psychologa muzyki: poruszony zostanie temat wzmacniania motywacji w codziennym ćwiczeniu na instrumencie oraz strategii psychologicznego przygotowania uczniów do występów publicznych. Odbędzie się także prezentacja dotycząca wykorzystywania nowoczesnych multimediów w edukacji artystycznej.
Zwieńczeniem Dnia Edukacji Muzycznej 2017 będzie koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, a także Grodziskiego Chóru Bogorya pod dyrekcją Marcina Łukasza Mazura.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej w zakładce REJESTRACJA. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2017 roku.
Szczegółowy program i dodatkowe informacje są zamieszczone i będą aktualizowane na stronie DEM, stronie PWM oraz na Facebooku.
Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, gdzie na bieżąco można śledzić wszystkie informacje związane z Dniem Edukacji Muzycznej.
{Maria Nowrot + info. pras}