Koncert Rosalie online w cyklu cyklu „FINA na Ucho”

fot. Bartek Syta

Rosalie urodziła się w 1993 r. w Berlinie, na co dzień mieszka w Poznaniu. Polsko-niemiecka piosenkarka reprezentuje nurt współczesnego R&B, współpracowała m.in. z Taco Hemingwayem, w tym roku dołączyła do grona artystów prezentowanych w fascynującym muzycznie cyklu „FINA na Ucho”.

Utwory zaprezentowane na koncercie miały w sobie świeżość, intrygujący nastrój, a przede wszystkim odpowiednie tempo i wciągającą narrację. Rosalie po prostu chce się słuchać, ma w sobie coś wyjątkowego – nie chodzi tu wprawdzie o powalającą ekspresję sceniczną czy o magnetyzm, który przyciąga od pierwszych dźwięków, raczej o niewymuszoną przyjemność, jaką mogą sprawiać jej głos i estetyka proponowanej przez nią muzyki. Aczkolwiek trudno też się wypowiadać o ekspresyjności wykonawcy w chwili gdy występuje online, do pustej sali, na co sama wokalistka zwróciła uwagę podczas występu, żartując pomiędzy piosenkami, że musi sobie wyobrażać, że siedzi przed nią sto osób.

Wizja artystyczna Rosalie balansuje pomiędzy wspomnianym R&B, hip-hopem i elektroniką, paradoksalnie znajdą tu coś dla siebie zarówno poszukiwacze alternatywy, jak i fani lżejszych brzmień. Co jednak najważniejsze, wysłuchanie koncertu zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po albumy młodej artystki – „Flashback” czy „IDeal”. Podczas występu w przestrzeniach FINA wokalistce towarzyszyli: Adam Świerczyński (bas), Tomek Sołtys (klawisze) i Tymoteusz Krajniak (perkusja). Tytułem podsumowania, było profesjonalnie, niebanalnie i intrygująco, cierpliwie czekamy umieszczenie materiału w katalogu Ninateki, aby można było do niego wrócić.

(MB)

 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów