Kino Iluzjon powraca 21 maja!

-
20.05.2021

Iluzjon, ukochane kino Warszawy już 21 maja zaprasza na klasyczny dreszczowiec Fritza Langa M – morderca. W najbliższy weekend będzie można zobaczyć także Słodkie życie Federico Felliniego oraz zwycięzcę tegorocznych Oscarów – Nomadland.

Zaplanowany na piątkowy wieczór (godz. 20:30) Seans M – morderca będzie wznowieniem przerwanego cyklu Retrodreszcze, w którym prezentowane się głośne horrory z lat 30 XX wieku, zrealizowane głównie w wytwórni Universal. To dzięki nim na stałe utrwaliły w kulturze masowej takie postacie jak Frankenstein, Dracula, czy Mumia. Każdy film z cyklu poprzedzony jest prelekcją filmografa FINA, Michała Pieńkowskiego. W maju pokazany zostanie także Znak wampira Toda Browninga z 1935 roku.

Kino powróci także do innych cykli, które zostały przerwane w marcu. Fani talentu Christophera Plummera będą mogli ponownie cieszyć się retrospektywą filmów z jego udziałem. Warsawianistów i miłośników kina przedwojennego z pewnością zainteresują pokazy odbywające się w ramach cyklu Retrokino. Z widokiem na Warszawę, w którym można zobaczyć jak w latach 30. filmowcy portretowali stolicę. Wielbiciele wielkich aktorskich kreacji będą mogli podziwiać stworzone Marlene Dietrich, Liv Ullmann i Brigitte Bardot postaci w filmach pokazywanych w ramach Wonder woman – królowe kina.

W sobotę, 22 maja o godz. 19:00, widzowie skosztują Słodkiego życia Federico Fellinego, z niezapomnianą rolą Marcello Mastroianniego. Gorzkie w finałowym wydźwięku dzieło stawia fundamentalne pytania o sens istnienia, możliwość autentycznego porozumienia między ludźmi, szanse znalezienia trwałych i głębokich wartości określających istotę człowieczeństwa.

W maju Iluzjon zaprasza także na pokazy dwóch filmów Agnes Vardy, zmarłej dwa lata temu legendy kina – Twarze, plaże i Varda według Agnes. Agnès Varda. Varda była dokumentalistką, reżyserką filmową i fotografką oraz pierwszą kobietą-reżyserem Nowej Fali. Została wyróżniona Oscarem za całokształt twórczości, jest także najstarszą osobą nominowaną do tej nagrody.

Kino Iluzjon nie zapomina również o najważniejszych i najciekawszych nowościach. W repertuarze znalazł się Nomadland, zwycięzca tegorocznych Oscarów w kategorii najlepszy film, reżyseria (Chloé Zhao) oraz aktorka pierwszoplanowa (Frances McDormand).

Oscary 2021. Kino się nie poddaje (mimo wszystko)

93. gala rozdania Oscarów wyłoniła najlepsze filmy i twórców minionego roku według Amerykańskiej Akademii Filmowej. Zwyciężył wielokrotnie nagradzany dramat „Nomadland”, zdobywając trzy statuetki – za najlepszy film, reżyserię (Chloe Zhao) i główną rolę kobiecą (Frances McDormand).
Nomadland

Oczywiście, w trosce o bezpieczeństwo widzów, kino zadba o przestrzeganie wszelkich rządowych zaleceń.

Pełny repertuar kina dostępny jest tutaj

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.