Idź z dzieckiem na Wagnera. Do Filharmonii

12.05.2021
Idź z dzieckiem na Wagnera. Do Filharmonii

Już 5 kwietnia mocny koncert w Filharmonii Łódzkiej. Muzyka Ryszarda Wagnera pod batutą jednego z najwybitniejszych polskich dyrygentów, Antoniego Wita.

Pierścień Nibelunga, potężny cykl czterech rozbudowanych dramatów muzycznych, to ucieleśnienie reformatorskich idei Wagnera zarówno w zakresie muzyki, jak i światopoglądu etyczno-filozoficznego. Libretto, napisane przez samego kompozytora, opiera się na starogermańskich mitach i legendach, a głównym bohaterem jest ojciec bogów, Wotan. Naczelna idea Pierścienia to potępienie zgubnej żądzy władzy i bogactwa oraz apoteoza czystej, nieskrępowanej niczym miłości. Monumentalne dzieło wykonywane jest w ciągu czterech wieczorów. Istnieje też jego skrócona, czysto instrumentalna wersja, znana jako „Der Ring ohne Worte” i ją właśnie usłyszymy w Filharmonii Łódzkiej. Opracowanie to stworzył w latach 80. XX w. Lorin Maazel, amerykański dyrygent, kompozytor i skrzypek, związany m.in. z Filharmonią Nowojorską i Operą Wiedeńską. Dzieło zabrzmi pod batutą Antoniego Wita, jednego z najwybitniejszych polskich dyrygentów. Maestro pełni funkcję dyrygenta honorowego Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz dyrektora artystycznego Orquestra Sinfonica de Navarra w hiszpańskiej Pampelunie. Wcześniej kierował wieloma wybitnymi zespołami, w tym Filharmonią Narodową i NOSPR, doprowadzając je do świetności.

Szczegóły wydarzenia:
5 KWIETNIA 2019 /PIĄTEK /19.00 KONCERT SYMFONICZNY
Wykonawcy: Antoni Wit – dyrygent, Orkiestra Symfoniczna FŁ

Program:
R. Wagner / L. Maazel – „Der Ring ohne Worte” (instrumentalna wersja opery „Pierścień Nibelunga”  R. Wagnera w aranżacji L. Maazela)

Spotkanie przedkoncertowe /18.15 Prowadzenie – Konrad Mielnik

Ceny biletów: normalny 48-34 PLN, ulgowy 36-24 PLN 
Koncert z możliwością skorzystania z bawialni dla dzieci. Cena biletu do bawialni – 15 PLN. Więcej informacji – w kasach FŁ

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz