Gwiazdorska obsada Arena Festival film&music w Ostródzie

13.05.2021
fot. Arek Korczin / Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie wraz z Filharmonią Warmińsko-Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego zapraszają na II edycję festiwalu muzyki filmowej Arena Festiwal film&music. Spotkania publiczności z muzyką na żywo odbędą się w pierwszy wakacyjny weekend - 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca 2018 roku w Ostródzie. Już dziś festiwal zapowiada się na muzyczno-filmową ucztę a jednocześnie największą imprezę artystyczną tego gatunku w północno-wschodniej Polsce.

Podczas koncertów wystąpi orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, którą dyrygować będzie Piotr Sułkowski – dyrektor artystyczny festiwalu, który jest jednocześnie dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii.

Orkiestra w pełnym, około 80 osobowym składzie zaprezentuje się w halach wystawowych w Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO MAZURY w Ostródzie. Organizatorzy bogatsi o doświadczenia pierwszej edycji przygotowuję widownię na ponad dwa tysiące miejsc!

Trzydniowy spektakl muzyczno-filmowy z udziałem zaproszonych gości - kompozytorów, aktorów oraz wykonawców składać się będzie z następujących tematycznie koncertów:

I Dzień Arena Festival film&music – Filmowe Piosenki, (piątek, 29 czerwca, godz. 19)

W repertuarze największe przeboje muzyki filmowej, najlepsze piosenki znane z filmów polskich i zagranicznych w tym Moon River ze „Śniadania u Tiffaniego”, Don’t Cry For Me Argentina z musicalu „Evita”, Now We Are Free z „Gladiatora” czy przepiękna Deszczowa Piosenka.

II Dzień Arena Festival film&music – Przeboje Kina Familijnego, (sobota, 30 czerwca, godz. 18)

Wykonania utworów z bajek i filmów dziecięcych i familijnych, polskich i zagranicznych. W tej części mogą pojawić się utwory z Tajemniczego Ogrodu – w reż. Agnieszki Holland, która potwierdziła swoją obecność i osobiście pojawi się w ostatnim dniu Festiwalu. Ponadto niezapomniane fragmenty muzyki z filmów: „Madagaskar”, „Król Lew”, „Pocahontas”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Piękna i Bestia” czy „Władca Pierścieni”.

 III Dzień Arena Festival film&music – Światowa Muzyka Filmowa, (niedziela, 1 lipca, godz. 19)

Finałowy wieczór wypełnią głównie hity hollywoodzkie kompozytorów takich jak Hans Zimmer, Ennio Morricone, Nino Rota, John Williams. Filharmonicy zaprezentują także najpiękniejsze muzyczne tematy z polskich filmów. Na bis przeboje klasyków filmu i muzyki.        

Jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi będą targi audiofilskie oraz instrumentów muzycznych. W sobotę w ramach Festiwalu odbędzie się spotkanie autorskie z reżyserem i kompozytorem Jerzy Satanawskim, które poprowadzi Bogumił Osiński – krytyk filmowy, szef Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego.

Gospodarzem i zapraszającym na drugą edycję wyjątkowego wydarzenia artystycznego jest Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

(ceik)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz