GENIUSZE BEZ… HUMORU [koncert w Filharmonii Poznańskiej]

Ludwig van Beethoven, Johannes Brahms i Richard Wagner do lekkoduchów z pewnością nie należeli. Bywali chimeryczni, porywczy i złośliwi.

Swego czasu Brahms wychodząc z jednego z przyjęć, rzekł ponoć do pani domu: Do widzenia, droga pani! Jeżeli zapomniałem kogoś z obecnych tu obrazić, to proszę o wybaczenie. Czyżby wewnętrzną, skrytą pogodę ducha i radość, nasi geniusze postanowili wyrażać wyłącznie muzyką? Zdaje się, że tak - co dziś nas bardzo cieszy! A przekonać się o tym będzie można podczas koncertu „Geniusze bez…humoru”  (8 marca, godz. 19, Aula UAM). Oto bowiem pod dyrekcją norweskiego dyrygenta Eivinda Gullberga Jensena, z udziałem niemieckiej skrzypaczki Antje Weithaas Poznańscy Filharmonicy zaprezentują  dzieła owych trzech kompozytorów.

8 marca 2019 (piątek)
godz. 19, Aula Uniwersytecka

Program:

· Richard Wagner,  Uwertura do opery Tannhäuser

· Ludwig van Beethoven, Koncert skrzypcowy D-dur op. 61

· Johannes Brahms,  IV Symfonia e-moll op. 98

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów