Gdy muzyk słucha publiczności

16.12.2015
Gdy muzyk słucha publiczności

KINGA A. WOJCIECHOWSKA: Nie tylko z racji zawodu lubię wchodzić w dialog z muzykami. Lubię ich słuchać, ale jeszcze bardziej lubię, jeśli oni słuchają mnie. A najlepiej – jeśli słuchają tych, którzy na ich koncerty przychodzą. 20 grudnia idę więc na koncert, którego repertuar powstał – po raz kolejny – według dość niecodziennej formuły. Publiczność wzięła udział w muzycznym głosowaniu i zdecydowała, co zagrają artyści.

W programie znajdą się więc:
Msza "Koronacyjna" W. A. Mozarta i Symfonia G-dur J. Haydna. Zacnie i pięknie.
Wystąpią: Justyna Stępień - sopran, Richard Berkeley - kontratenor, Andrzej Marusiak - tenor, Piotr Pieron - bas, Chór Warszawski oraz orkiestra Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego.
I jeszcze formalnie: koncert z cyklu „Warsaw Camerata à la carte! - muzyczna rezydencja 2014-2016", organizowany jest przez Fundację Nowa Orkiestra Kameralna, a odbędzie się w niedzielę, 20 grudnia, o godz. 13:30 w Bazylice Katedralnej św. Michała i św. Floriana w Warszawie.

 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz