Eksperyment Muzyczny: Pomianowska & Sielicki & Parvez

Maria Pomianowska i Edward Sielicki w 4 pokojach, czyli dialog muzyki tradycyjnej i elektronicznej na najmniejszej scenie świata – są zachwyty!

Przede wszystkim zachwycił nas nastrój całego wydarzenia, muzyka doskonale korespondowała z przytulnym, pełnym uroku wnętrzem. 4 pokoje słyną ze swoich Poniedziałkowych Eksperymentów Muzycznych – to właśnie tutaj, na warszawskiej Pradze, spotyka się śmietanka artystów-improwizatorów i wszelkiej maści dusz artystycznych, nie brak też gości zagranicznych – Pomianowskiej i Sielickiemu towarzyszył np. gość specjalny z Indii, mistrz tabli i sarangi Shaheen Parvez. Wszystko odbywa się spontanicznie, intuicyjnie i z fantazją. Jednak pod względem artystycznym absolutnie profesjonalnie.

Zestawienie suki biłgorajskiej z elektroniką mogłoby się wydawać nieco kontrowersyjne, ale okazuje się, że właśnie takie konfrontacje mogą być bardzo potrzebne, gdyż odczarowują naszą rzeczywistość z klątwy schematyczności. Podczas koncertu, który odbył się 10 lutego, Edward Sielicki bardzo subtelnie dialogował z Marią Pomianowską, naśladując i przetwarzając na najróżniejsze sposoby etniczną ornamentykę. Z kolei Maria Pomianowska podbiła serca słuchaczy swoją charyzmą, całkowitym oddaniem melodiom wygrywanym na strunach, niekiedy z towarzyszeniem śpiewu (!). Choć czynione na bieżąco podczas występu ustalenia mogłyby wzbudzić w kimś postronnym niepokój, to przecież właśnie w ten sposób powstaje „radosna twórczość”, jak ujmują to sami artyści. Tworzy się „tu i teraz”, z dobrej energii muzykujących, z naturalności bycia ze sobą i z publicznością.

{MB}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów