„Cut Music Video” – znamy zwycięzcę!
„Cut Music Video” – znamy zwycięzcę!
Z nami finał cyklu „Dźwięk okiem kamery” organizowanego przez Presto filmowe oraz To Się Wytnie – Konkurs Na Najlepszy Klip Muzyczny „Cut Music Video”. Zwycięzcą został Piotr Prusiewicz!
Idea konkursu narodziła się już kilka miesięcy temu – „Cut Music Video” miało stanowić zwieńczenie cyklu filmowego prezentującego filmy dokumentalne i eksperymentalne poświęcone tematyce muzycznej. Dotychczas w ramach „Dźwięku okiem kamery” pokazaliśmy: „Małe instrumenty” w reżyserii Edyty Wróblewskiej, „Samotność dźwięku” i „How to destroy time machines” Jacka Piotra Bławuta, „Prawykonanie x 3” i „Warsaw Music: Suitę warszawską II” Mai Baczyńskiej.
Do Konkursu Na Najlepszy Klip Muzyczny „Cut Music Video” zgłosiło się o wiele więcej autorów, niż można było się spodziewać. W sumie zaprezentowaliśmy 25 klipów, na które następnie głosowała publiczność. Nagrodą główną jest promocja zwycięzcy i zwycięskiego klipu na łamach Presto filmowego, dodatkowe nagrody rzeczowe przyznali To Się Wytnie oraz Maja Baczyńska. Co ciekawe, wszystkie powędrowały do tej samej osoby – Piotra Prusiewicza!
Zobacz pomysłowy i oryginalny klip Piotra Prusiewicza do utworu „Palę” zespołu Paprochy! Jesteśmy zachwyceni koncepcją i realizacją, jak widać, niewiele trzeba do stworzenia czegoś wyjątkowego – przede wszystkim twórcy z pomysłem i charyzmą...
https://www.youtube.com/watch?v=m6RWW9QN87A
Zwycięski klip to czwarty na naszej konkursowej liście „Palę” do energetycznej muzyki zespołu Paprochy, To Się Wytnie doceniło natomiast klip do utworu „Zwierzę (nie!)”, również w wykonaniu Paprochów. Szczególną radość organizatorom i zgromadzonej publiczności sprawił fakt, iż wszystkie prezentowane klipy były zróżnicowane stylistycznie, zarówno jeśli chodzi o stronę wizualną, jak i muzyczną, a obok teledysków do muzyki rockowej wystartowały wizualizacje do muzycznych spektakli teatralnych oraz klipy do muzyki klasycznej czy folkowej.
Wszystkie klipy będą do obejrzenia na stronie wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/121597555376033/?active_tab=about
Niebawem kilka słów więcej o zwycięzcy Konkursu Na Najlepszy Klip Muzyczny „Cut Music Video – Piotrze Prusiewiczu, tymczasem poniżej prezentujemy pełną listę klipów, które będzie można obejrzeć online:
Lista klipów – Konkurs Na Najlepszy Klip Muzyczny „Cut Music Video”:
1."Iszoł Brat", Pleśni (reż. Marta Behling, Kajetan Łukomski, zdj. Tomasz Cedro, Rafał Smykowski, prod. Black Oak Studio)
2. "Niewidzialny człowiek", Prosiaki (realiz. Piotr Prusiewicz i Grupa Ludzie Dobrej Roboty)
3. "Samolot", Prosiaki (realiz. Piotr Prusiewicz i Grupa Ludzie Dobrej Roboty)
4. "Palę", Paprochy (realiz. Piotr Prusiewicz)
5. "Zwierzę (nie!)", Paprochy (realiz. Piotr Prusiewicz)
6. "O! Znowu czuję to", Funkasanki (koncept: Anka Kaptór, Przemek Starachowski, zdjęcia: Adam Dudek, Jakub Belniak)
7. "Gra", OS.SO (scen. i reż. OS.SO, zdj. Michał Farmas)
8. "Lento", Meccore String Quartet (realiz. Wojciech Klimala)
9. "See it video", MWA (scen. i reż. Joanna Korzeniowska, zdj. Jan Prosiński)
10. „Most” / „Kol ha’olam kulo” (tradycyjna pieśń izraelska), śpiew: Kesira Adajewa, (scen. i reż. Maja Baczyńska, zdj. Grzegorz Piekarski, realizacja w ramach Plenerów FilmSpringOpen)
1 "Litania" ze spektaklu "Dziwnotwór", Inga Julia Dembowska (muz. Nikolet Burzyńska, sł. Maja Baczyńska, głos - Zuza Gaińska)
12. "Cywilizacja" ze spektaklu "Dziwnotwór", Inga Julia Dembowska (muz. Kalina Świątnicka, sł. Maja Baczyńska, głos - Zuza Gaińska)
13. "Mateńka", Menażeria Pani Zuzy (zdj. i montaż: Jakub Noniewicz)
14. "Embrion", Menażeria Pani Zuzy (reż, Karolina Niemand, zdj. i montaż: Jakub Noniewicz)
15. "Telefon", Menażeria Pani Zuzy (reż Karolina Niemand, zdj. i montaż: Jakub Noniewicz)
16. "Like Love (Tango for Two Officiel)", NØ HAY BANDA (realiz. Djordje Ivanovic)
17. "Weź swoją Więź", Miss God (reż. Joanna Zubrycka, zdj. Jacek Ryżyński)
18. "Strój", Miss God (reż. Joanna Zubrycka
zdj. Jacek Jaca Wiśniewski)
19. "Extreme", India Czajkowska (realiz. India Czajkowska)
20. "Being", India Czajkowska (reż. India Czajkowska, zdj. Grzegorz Klimczak)
2 "Czerni się", Karolina Skrzyńska (realiz. Dawid Szurmiej, Daniel Kanka, Jakub Sztuk, Rafał Żwan, Maciej Mączka i in.)
22. "Ślepa miłość", Nic Wielkiego, (realiz. Rymwid Błaszczak)
23. "Lelek", Kapela Ze Wsi Warszawa (reż. Julia Groszek, zdj. Tomasz Wójcik)
24. "Na Sobótce była", Kapela Ze Wsi Warszawa (reż. Julia Groszek, zdj. Armand Urbaniak)
25. Fragment 10 min. video scenografii "Out of body" w projekcie Kaliny Świątnickiej "Out of body performance" (obraz, montaż: Inga Julia Dembowska, tancerka: Diah ANGGRAINI MARTIN, muzyka, pomysł projektu: Kalina Świątnicka)
Cykl „Dźwięk okiem kamery”, czyli filmy dokumentalne poświęcone twórcom muzyki i ich muzycznym inspiracjom. Dokumenty prezentowane w ramach cyklu ukazują muzykę głównie polskich twórców w sposób kreatywny i uniwersalny, pozwalając zbliżyć się do tajemnicy życia danego artysty.
Autorką cyklu jest Maja Baczyńska, redaktor naczelna Presto filmowego, doktorantka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries, autorka m.in. filmu dokumentalnego „Kilka pytań o słyszenie świata” z cyklu „Portrety kompozytorów” oraz produkcji dla Instytutu Muzyki i Tańca, prezentowanych na festiwalach w Polsce i za granicą i emitowanych na antenie TVP Kultura.
(MB)