Premiera płyty Cracow Duo: Kalinowski & Szlezer „Classics & Discoveries”

-
26.11.2021
Premiera płyty Cracow Duo: Kalinowski & Szlezer „Classics & Discoveries”

Album 'Classics & Discoveries', wydany z okazji jubileuszu 20-lecia zespołu "Cracow Duo: Kalinowski & Szlezer", to najbardziej znane utwory na wiolonczelę i fortepian, a także niezwykłe, muzyczne odkrycia.

Na tej wyjątkowej płycie, znalazły się m.in. Łabędź z "Karnawału Zwierząt" Camille'a Saint-Saëns'a czy Le Grand Tango Astora Piazzolli oraz nastrojowe i melodyjne kompozycje mniej znane słuchaczkom i słuchaczom m.in.: Romance sans paroles Zygmunta Stojowskiego czy Milontan José Bragato.

 

Wiolonczelistę Jana Kalinowskiego i pianistę Marka Szlezera połączyła przyjaźń, oraz edukacja w Krakowie i Paryżu. Muzycy występowali na najbardziej prestiżowych estradach świata m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, St. Martin-in-the-Fields w Londynie, Salle Cortot w Paryżu, Seoul Arts Center w Seulu, Alfred Newman Hall w Los Angeles, Palacio de Bellas Artes w Meksyku.

 

Płyta, którą Jan Kalinowski i Marek Szlezer oddają w Państwa ręce, to opowiedziana muzyką historia dwudziestu lat wspólnej pracy, podróży i przyjaźni.

 

Album dostępny jest w salonach Empik, dobrych sklepach muzycznych, serwisach streamingowych i na www.dux.pl/. Patroni medialni: RMF Classic, TVP Kultura, Magazyn Presto, LongPlay.

 

www.cracowduo.com/classicsanddiscoveries

www.facebook.com/CracowDuo

 

 

Źródło: materiał prasowy DUX

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.