Chory Maciej Kaziński potrzebuje naszej pomocy

 

Adam Strug, Władysław Kłosiewicz, Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch, Marcel Pérès, Ania Broda, Bornus Consort, Kapela Brodów, Schola Węgajty, Petr Wagner i Justyna Rekść-Raubo, Bractwo Różanego Wianka i Orkiestra Czasów Zarazy: razem wyśpiewywali Maciejowi zdrowia, którego tak bardzo teraz potrzebuje. Wyśpiewali też wdzięczność, jaką przyniosła poszczególnym artystom relacja z nim. 12 marca bieżącego roku solidarnie za potrzebującym Maciejem stanęło Polskie Radio. W Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert, z którego dochód przeznaczono na leczenie Macieja Kazińskiego.

Maciej Kaziński. Muzyk. Kontrabasista i pianista koncertujący z powodzeniem w Europie i obu Amerykach. Właściciel licznych talentów, których owoce należą do wielu. W sposób szczególny ukochał instrumenty smyczkowe, szczególnie te historyczne. Komponuje i nagrywa. Od początku związany ze Scholą Węgajty. Niestrudzony badacz źródeł muzyki wszelakiej. Odbył wiele wypraw badawczych głównie na Bliski Wschód. Tłumacz. Poliglota. Orator treści unikalnych. Zapalony organizator i duch Festiwalu Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu. Dobry człowiek. Przyjaciel.

Niestety, dotarła do nas smutna informacja. Maciej zmaga się z trudną i przewleką chorobą. Ponadto podjął decyzję o niestandardowym leczeniu, które wymaga sporych nakładów finansowych. 12 marca bieżącego roku solidarnie za potrzebującym Maciejem stanęło Polskie Radio. W Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się specjalny koncert, z którego dochód przeznaczony był na wspomniany cel. Na scenie stanęli obok siebie artyści związani przez lata z Maciejem Kazińskim: Adam Strug, Władysław Kłosiewicz, Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch, Marcel Pérès, Ania Broda, Bornus Consort, Kapela Brodów, Schola Węgajty, Petr Wagner i Justyna Rekść-Raubo, Bractwo Różanego Wianka i Orkiestra Czasów Zarazy. Wszyscy zgodnie wyśpiewywali Maciejowi zdrowia, którego tak bardzo teraz potrzebuje. Wyśpiewali też wdzięczność, jaką przyniosła poszczególnym artystom relacja z nim.

Także ja, skromny uczestnik Festiwalu Pieśń Naszych Korzeni i jedna z niezliczonych osób, których talent Macieja dotknął nienamacanie, zwracam się z prośbą o pomoc finansową na dalsze leczenie Macieja. Do ludzi jednego serca ze środowiska muzycznego i innych ludzi dobrej woli.

W przypadku indywidualnych darowizn pieniądze można wpłacać bezpośrednio na konto Maćka:

22 1030 0019 0109 8520 0069 0013, z dopiskiem: darowizna.

W przypadku większych akcji, do przeprowadzenia zbiórek publicznych w tej sprawie jest upoważniona Fundacja im. Anny Bornus w Warszawie:
Fundacja im. Anny Bornus
Al. Wilanowska 9a/98 02-765 Warszawa
nr konta 39 1140 2004 0000 3702 7726 4991
tytuł: darowizna na leczenie Maćka Kazińskiego

Bez wskazania tytułu przelewu, środki pójdą na inny, też bardzo dobry cel: stypendia dla niepełnosprawnych studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Jednak zbiórka ma tę wadę, że stypendia wypłacane Maćkowi są potem obciążone 18% podatkiem.

Vanessa Rogowska

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów