Boska Komedia również dla najmłodszych

13.05.2021
Boska Komedia również dla najmłodszych

Spektakle dla dzieci, choć często pomijane w dyskusjach o teatrze i traktowane nieco protekcjonalnie, są w istocie niezwykle trudną i ważną formą sztuki. Znalezienie odpowiedniej formy teatralnej, która w sugestywny sposób przemówi do najmłodszych widzów, a przy okazji nie zanudzi ich i potraktuje jak pełnoprawnych partnerów do dyskusji jest wyzwaniem, któremu sprostać mogą jedynie niezwykle utalentowani i odważni twórcy.

Dlatego Festiwal Boska Komedia rozszerzy w tym roku swoją formułę o najlepsze przedstawienia dla dzieci i młodzieży!  Podczas Małej Boskiej Komedii będziemy mogli zobaczyć najlepsze przedstawienia z całej Polski, które zdaniem organizatorów Festiwalu najpełniej realizują misję teatru dla dzieci i młodzieży.

Inauguracja festiwalu Mała Boska Komedia będzie miała miejsce już 7 października w Łaźni Nowej na Dużej Scenie, gdzie zobaczymy KRZYŻAKÓW w reż. Jakuba Roszkowskiego. Przedstawienie uhonorowane I nagrodą 28. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu, zrealizowane w nowoczesny i bliski wrażliwości młodzieży sposób sprawia, że klasyczna lektura szkolna otwiera się na nowe sensy stając się jednocześnie opowieścią o współczesnej polityce, wojnie i mechanizmach władzy. 

Kolejnym spektaklem cyklu będzie KASIEŃKA Anny Wieczór-Bluszcz. Krakowska premiera na deskach nowohuckiego teatru odbędzie się 8 października.  KASIEŃKA to opowieść o walce o własną podmiotowość, akceptowaniu trudnych prawd i ich przezwyciężaniu. O uprzedzeniach, przyjaźni, pierwszej miłości i sile, jaką może dać odkrywanie i realizacja swoich pasji. Poprzez sposób ujęcia tematu – jego bezpośrednią, autentyczną emocjonalnie oraz dynamiczną formę – historia ta zauroczy nie tylko nastolatków.

Październikową część Małej Boskiej Komedii zamknie STRASZNA PIĄTKA w reżyserii Marty Guśniowskiej. Pierwszy pokaz przedstawienia będzie miał miejsce już 20 października. Spektakl wg opowieści Wolfa Erlbrucha uczy tolerancji i akceptacji poprzez użyczenie głosu stereotypowo nielubianym i brzydkim zwierzętom jak Pająk, Nietoperz czy Ropucha. Tytułowa straszna piątka przekona nas o tym, że pozory często mylą, a prawdziwe piękno jest zależne od nas samych. Musimy je tylko w sobie odnaleźć!

W przypadku grup zorganizowanych powyżej 10 osób (dzieci i młodzież), bilet dla jednej osoby to jedynie 15 PLN, zaś opiekunowie wchodzą GRATIS.

Przy zakupie biletów na więcej niż jeden spektakl, cena drugiego biletu pomniejsza się o 5 PLN!

Bilety do kupienia tutaj KLIK oraz w kasie Łaźni Nowej!

DO ZOBACZENIA W TEATRZE!

{info pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz