Album Joanny Sochackiej z fortepianową muzyką Grażyny Bacewicz w wytwórni DUX.

Nieczęsto natknąć się można na kompozytora, którego muzykę rzadziej się wykonuje, niż pisze o niej, wychwalając przy okazji geniusz jej twórcy. Z taką właśnie paradoksalną sytuacją mamy do czynienia w przypadku Grażyny Bacewicz i jej dorobku kompozytorskiego.

Grażyna Bacewicz była postacią ze wszech miar wybitną, niezwykle wszechstronną, zadającą kłam wciąż w jej czasach popularnemu poglądowi, że kobieta z natury swej nie może działać kreatywnie w sposób nieustępujący mężczyznom.

Joanna Sochacka, to polska pianistka pochodząca z Mszany Dolnej, Doktorantka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie Hanny Holeksy. Obecnie studiuje w Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu w Austrii w klasie prof. Milany Chernyavskiej.

Niniejszy album obejmuje szereg fortepianowych kompozycji Grażyny Bacewicz. Są to dzieła zarówno dobrze znane światowej publiczności (II Sonata fortepianowa), jak i utwory dziś niemal całkowicie zapomniane (Etiudy oraz pierwsza Sonata fortepianowa).

Ponadto album zawiera dwa utwory po raz pierwszy wydane na CD (Sonata (1930) i Etiuda (1949).

Płyta dostępna jest w sprzedaży w sklepie DUX od 8 marca, a niebawem pojawi się w fizycznej oraz cyfrowej międzynarodowej dystrybucji.

{info.pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów