ZAiKS masz zawsze pod ręką
Intuicyjna i przejrzysta analiza wynagrodzeń autorskich. Zgłaszanie koncertów. Katalog muzyczny i teatralny. Te i inne funkcjonalności nowego serwisu zaiks.online dostępne są teraz zarówno przez www, jak i aplikację na smartfony.
A wszystkie informacje potrzebne twórcom i tym, którzy chcą skorzystać z ich pracy, znajdziecie na nowej stronie zaiks.org, która została zaprojektowana tak, by wygodnie korzystać z niej również na urządzeniach mobilnych.
Brzmienie wyobraźni – konkurs na identyfikację dźwiękową ZAiKS-u
ZAiKS zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na stworzenie dźwiękowego odpowiednika hasła „ZAiKS. Sprzyjamy wyobraźni”. Aby wziąć udział w konkursie, stwórz identyfikację dźwiękową, która będzie używana do opowiadania o ZAiKS-ie. Maksymalnie 3-sekundowy dźwiękowy znak marki oraz jego dłuższą wersję (7-12 sekund).
Muzyczne logo powinno współgrać z nowym znakiem graficznym, który jest żywy, zmienny, otwarty, i który zostawia miejsce na wyobraźnię widza, odbiorcy, słuchacza. Taka też powinna być nowa identyfikacja dźwiękowa ZAiKS-u.
„Wiadomości” ZAiKS-u
Warto zajrzeć do poświęconego kobietom, nowego numeru „Wiadomości” ZAiKS-u. O kobiecej sile mówi okładkowa bohaterka Agnieszka Holland w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim. O kobietach w literaturze pisze Justyna Sobolewska. O kompozytorkach – Aleksandra Chmielewska. W czasopiśmie znajdziemy także teksty o twórczyniach szczególnie aktywnie działających w stowarzyszeniu, a także o założycielce ZAiKS-u – Andzie Kitschman, pierwszej polskiej dyrygentce, która brawurowo torowała sobie drogę w świecie sztuki zdominowanym przez mężczyzn.
{info. pras}