#WyprawyMalarskie

#WyprawyMalarskie –  wybrane fragmenty prac  z cyklu - Daria Rzepiela oraz m.in. Bruegel, Bilińska – Bohdanowicz, Boyce,Caillebotte, Caravaggio, Chełmoński, Constable, Cranach, Daumier, Degas, Friedrich, Hokusai, Krzyżanowski, Monet, Manet, Oosterwijk, Pissaro, Stanisławski, Whistler, da Vinci, van Gogh, Vrubel

Już przed wiekami podróżowano by zobaczyć dzieła sztuki, studiować ich formę, kolorystykę, technikę. Zdobyte doświadczenie twórczo wykorzystywano we własnych pracach. W obecnej sytuacji malarka proponuje inne podejście - z pomocą internetu.

Badania naukowe pokazują, że już 45 minut poświęcone malowaniu obniża poziom kortyzolu we krwi i pomaga rozładować stres jak dobry spacer! Malowanie to dla mnie zawsze wyprawa w nieznane. Czasem uważnie stawiam każdy krok, czasem bez zastanowienia biegnę przed siebie. Wracam szczęśliwa, zmęczona, ubrudzona, zaskoczona tym co wydarzyło się po drodze.

- mówi Daria Rzepiela.

Krakowska artystka prowadzi online otwarty dla wszystkich cykl #wyprawymalarskie. Punktem wyjścia każdej z nich jest obraz z kolekcji sztuki online polskiego lub zagranicznego muzeum. W nim szuka inspiracji i kierunku dalszych poszukiwań malarskich. Następnie przeciera obrany szlak - maluje autorską pracę. Efekt końcowy i wrażenia z danej wyprawy wraz z linkiem do dzieła, publikuje na stronie www.dariarzepiela.com i w mediach społecznościowych.

Artystka mówi:

Każdy może wziąć udział w wyprawie. Wystarczy namalować własną interpretację i zamieścić ją pod podanym linkiem. Bardziej niż efekt końcowy liczy się to co wydarzy się po drodze. To okazja do wymiany doświadczeń, myśli, świeżego spojrzenia na znane dzieła.

Od maja odbyło się już ponad 40 wypraw. W niektórych udział brało kilkadziesiąt osób w innych kilka. Wśród obrazów inicjujących poszczególne podróże pojawiły się takie dzieła jak Babie lato Chełmońskiego czy Wschód słońca Monet. Co kilka dni pojawiają się nowe #wyprawymalarskie. Dokąd nas zaprowadzą? Warto sprawdzić - a więc do dzieła!

{info.pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów