Wydarzenia odwołane lub przesunięte w związku z epidemią koronawirusa

Instytucje kultury dbają o to, abyśmy nie zostali odcięci od kontaktu ze sztuką na żywo i starają się utrzymywać działalność, pomimo coraz większych ograniczeń związanych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Ponieważ jednak w czasie epidemii trudno jest wszystko przewidzieć, coraz częściej instytucje zmuszone są odwołać spektakle i koncerty. Warto śledzić strony internetowe organizatorów, ponieważ wydarzenia często nie są odwoływane bezpowrotnie, a jedynie przesuwane a późniejszy termin.

Tu znajdziecie aktualne informacje o zmianach w repertuarze instytucji kultury.

***

Zmiana terminu wystawy „Chopin i Przyjaciele”

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina przenosi wystawę „Chopin i Przyjaciele” na inny termin: 15.12.2020 – 11.04.2020.
Dobra wiadomość jest taka, że dzięki temu wystawa będzie trwała niemal do połowy kwietnia.

***

Zmiany w repertuarze Opery Bałtyckiej

Mając na uwadze dobro nas wszystkich oraz ogromną chęć do artystycznych spotkań z publicznością – Opera Bałtycka dokonuje zmian aktualnego repertuaru.

Nowa wersja repertuaru jest tak skonstruowana, aby móc spotykać się możliwie jak najczęściej, ale też jak najbezpieczniej. Opera reorganizuje pracę po to, żeby artyści byli jak najmniej narażeni, dlatego spektaklowe wieczory zaplanowano średnio co dwa tygodnie.

Zmianie ulega termin premiery „Fidelio” – nowym terminem jest 20 listopada.

Co za tym idzie – listopadową premierę mającą wieńczyć rok 70. urodzin Opery Bałtyckiej przełożono na rok 2021.

„Thais” zobaczyny bez zmiany terminu, 6-8 listopada, natomiast „Poławiaczy pereł” przełożono na 5 i 6 grudnia.

„Dziadek do orzechów” – odwołane zostają spektakle 5,6 oraz 9 i 10 grudnia. Spektakle 12, 13 zagrane będą z muzyką z płyty, za to spektakle 17-20 bez zmian, z zespołem orkiestry.

„Wtorki na fali” 3 listopada i 15 grudnia pozostają bez zmian, podobnie jak Koncert sylwestrowy planowany na 31 grudnia.

Działania edukacyjne, wstrzymane do końca października, od listopada wracają do repertuaru, Opera zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia z cyklu Opera na start czy Artetematy, a także na listopadową odsłonę B jak balet.

W sprawie przeniesienia biletów lub ich zwrotu bądź wymiany na inny spektakl należy kontaktować się z Biurem Obsługi Widzów

telefon 58 763 49 12/13 w. 344, 58 763 49 12/13 w. 342, 58 350 06 15 lub 58 763 49 06

mail kasabiletowa@operabaltycka.pl,

 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów