WSZYSTKO o CHOPINIE. Konkurs wiedzy dla dorosłych

-
03.05.2021
plakat

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, zapraszają do udziału w Konkursie wiedzyWszystko o Chopinie”.

Zakres tematyczny: życie i twórczość Fryderyka Chopina, historia Konkursu Chopinowskiego (w tym m.in. dzieje laureatów, utwory wykonywane podczas poszczególnych etapów), oraz biografie, wiersze i filmy o Fryderyku Chopinie. Ponadto uczestnicy Konkursu otrzymają do rozwiązania zadania związane z materiałem muzycznym i wizualnym.

W Konkursie „Wszystko o Chopinie” mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Uczestników oceniać będzie Jury złożone z wybitnych znawców życia i twórczości Fryderyka Chopina.

I etap: 30 kwietnia – 10 maja (online)

Finał: niedziela, 13 czerwca, godz. 13.00 w Muzeum Fryderyka Chopina

Pierwszy etap Konkursu odbędzie się w formie testu online dostępnego na stronie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w terminie od 30 kwietnia 2021 r. do 10 maja 2021 r., natomiast finał (do którego Jury zakwalifikuje nie więcej niż 10 osób z najlepszymi wynikami uzyskanymi na podstawie testów online w etapie pierwszym) odbędzie się 13 czerwca 2021 r. w Muzeum Fryderyka Chopina o godzinie 13.00. Finaliści udzielać będą ustnych odpowiedzi na wylosowane przez siebie pytania (tekstowe, słuchowe, ikonograficzne). W przypadku ograniczenia w przemieszczaniu się, finał może zostać zorganizowany w formie online lub hybrydowej.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

- nagroda główna – wysokiej klasy sprzęt audio oraz bilet na koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im Fryderyka Chopina, a także voucher na koncerty Festiwalu „Chopin i jego Europa”
 

- nagroda II – wysokiej klasy komputer typu laptop oraz voucher na koncerty Festiwalu „Chopin i jego Europa”;
 

- nagroda III – wysokiej klasy tablet oraz voucher na koncerty Festiwalu „Chopin i jego Europa”; nagroda specjalna – dla wszystkich laureatów Konkursu – pakiet publikacji wydanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Fundatorem nagród oraz Partnerem Głównym Konkursu jest Totalizator Sportowy.
 

Więcej informacji:

https://nifc.pl/pl/home/aktualnosci/news/28/

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.