Wrocławianie uczestniczą w koncertach bez wychodzenia z domu

09.05.2020
fot. mat. pras.

Można wyjść na balkon lub wyjrzeć przez okno – dla mieszkańców wrocławskich osiedli gra Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław.

Realizacja profesjonalnie przygotowanych występów artystycznych w przestrzeni miejskiej to nowy projekt Strefy Kultury Wrocław. Mobilna Scena SKW ruszyła w miasto pod koniec kwietnia i dotychczas odwiedziła mieszkańców Popowic, Gaju oraz Grabiszyna. Dokładna lokalizacja sceny zawsze jest niespodzianką, ponieważ organizatorzy chcą uniknąć niepotrzebnych zgromadzeń. Występy można podziwiać z bezpiecznej odległości – widzowie gromadzą się w oknach i na balkonach, a do współpracy Strefa Kultury Wrocław zaprosiła wrocławskich artystów. Na Popowicach z jazzowym koncertem wystąpił Roland Abreu i Taras Backovskyy, na Gaju swingową potańcówkę urządzili instruktorzy tańca ze szkoły Lindy Szau, a duet Zawartko/Piasecki dostarczyli muzycznych emocji mieszkańcom Grabiszyna.

Koncert Magdaleny Zawartko i Grzegorza Piaseckiego to najświeższa realizacja Mobilnej Sceny SKW. Muzycy wystąpili w ramach muzycznej sceny Impartu, która chwilowo nie może gościć artystów przy Mazowieckiej 17. Wokalistka i improwizatorka oraz kontrabasista i gitarzysta basowy tworzą duet, w którym przekraczają barierę swoich instrumentów i tworzą muzykę otwierającą nowe możliwości brzmieniowe i kompozytorskie. Ich wspólny projekt Zawartko/Piasecki „Leć głosie” otrzymał kilka nagród i nominacji (m.in. nagroda WARTO Gazety Wyborczej), artyści mają za sobą występy m.in. na Jazzie nad Odrą oraz w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Kolejne występy organizatorzy będą ujawniać na bieżąco. Program wciąż powiększa się o nowe składy i nazwiska, także ze względu na artystów, którzy sami zgłaszają się do projektu.

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.