Weź udział w akcji #poezjawdomu

21 marca jest Międzynarodowym Dniem Poezji. Co dwa lata, w okolicach tej daty, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku organizuje Festiwal Europejski Poeta Wolności. W 2020 roku, z powodu zagrożenia epidemicznego, wydarzenie zostało przeniesione 18-21 czerwca. Dlatego teraz zachęcamy by zostać w domu, czytać poezję i wziąć udział w konkursie #poezjawdomu. Do wygrania 5 zestawów tomów twórców nominowanych do Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności 2020 wraz z poetycką torbą ekologiczną.

- Akcja #poezjawdomu to wyjątkowa odsłona #poezjiwmieście. Wiosną mieliśmy kontynuować niestandardową promocję utworów poetyckich w przestrzeni publicznej i kawiarniach. Sytuacja zmusiła nas do przeniesienia festiwalu Europejski Poeta Wolności oraz wielu towarzyszących mu atrakcji na czerwiec. Dlatego dziś proponujemy akcję #poezjawdomu! – opowiada Ana Matusevic z IKM.

To niejedyny akcent poetycki przygotowany przez IKM. Przez cały tydzień na Facebooku Europejskiego Poety Wolności oraz Instagramie Instytutu Kultury Miejskiej publikowane będą artykuły, podcasty, nagrania rozmów oraz tomy poezji do pobrania online. Zostańmy w domu i czytajmy poezję wiosną!

---

Akcja #poezjawdomu. Jak dołączyć? Co należy zrobić?

  1. Zrób zdjęcie lub nagraj film, na którym czytasz swoją ulubioną poezję.

  2. Udostępnij materiał na Facebooku lub Instagramie z hasztagiem #poezjawdomu albo wrzuć na swoje instastory oznaczając profil Instytutu Kultury Miejskiej (@ikm_gdansk).

  3. Spośród opublikowanych zdjęć i filmików wybierzemy 5 najciekawszych i najbardziej pomysłowych, które nagrodzimy zestawem przepięknie wydanych tomów Europejski Poeta Wolności 2020.

  4. Akcja trwa od 16 do 29 marca 2020.

Regulamin konkursu dostępny jest na www.ikm.gda.pl w aktualności na temat akcji: https://ikm.gda.pl/2020/03/16/startuje-akcja-poezjawdomu/.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów