Weekendowy wymiar sztuki

03.06.2012

Orkiestra Sinfonia Varsovia znów zaprasza na Letnie Koncerty na Grochowskiej. Rok temu zgromadziły ponad 3 tysiące osób. Organizatorzy liczą, że w tym roku przyjdzie jeszcze więcej melomanów. Mogą mieć rację, bo repertuar jest świetny, a występujący artyści reprezentują wysoki poziom. Warto przyjść i posłuchać - być może przyszłych gwiazd najlepszych światowych scen?

Letnie Koncerty na Grochowskiej przeznaczone są zarówno dla melomanów, jak i osób dopiero oswajających się z muzyką klasyczną. Każdy występ poprzedzą komentarzem m.in. Anna S. Dębowska, Dorota Kozińska i Agata Kwiecińska oraz redaktorzy kwartalnika Presto: Kinga Wojciechowska, Ewa Chamczyk, Oskar Lapeta.

Zaproszeni artyści to wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzyki klasycznej, laureaci wielu konkursów, w tym I Konkursu Duetów z Fortepianem zorganizowanego przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina: Magdalena Bojanowicz, Marta Kowalczyk, Łukasz Chrzęszczyk, Maxima Sitarz, Mischa Kozłowski, Maja Syrnicka, Paweł Cłapiński; uczestniczki ostatniej edycji Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu: Maja Włoszczowska i Aleksandra Kuls oraz stypendyści Fundacji Sinfonia Varsovia: Marianna Bednarska, Jennyfer Fouani, Ewa Harasimowicz, Marta Kowalczyk, Marcin Orliński, Aleksandra Świgut.

Cykl 26 koncertów organizowanych w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ulicy Grochowskiej 272 w Warszawie, w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 16.00, od 9 czerwca do końca sierpnia. W repertuarze dominować będzie muzyka rosyjska, ale nie zabraknie też akcentów polskich, francuskich i niemieckich.

Inauguracja Letnich Koncertów na Grochowskiej odbyła się w niedzielę 3 czerwca o godz. 16.00. Wystąpił Lutosławski Quartet, wykonując utwory Marcina Makowicza, Karola Szymanowskiego i Dymitra Szostakowicza.

Uwaga - na wszystkie koncerty jest wstęp wolny!

Patroni medialni: TVP Warszawa, Presto, Meakultura.pl

Współpraca redakcyjna: RMF Classic

 

Klik po repertuar

 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz