Warsztaty dyrygenckie w Filharmonii Łódzkiej

-
05.05.2021

Filharmonia Łódzka zaprasza  do udziału w Mistrzowskich Warsztatach Dyrygenckich, które odbędą się w Łodzi w dniach 17-28 maja. Przeznaczone są dla dyrygentek i dyrygentów polskiej narodowości w wieku od 18. do 31. roku życia.

Głównym celem wydarzenia jest zapewnienie młodym, utalentowanym artystom możliwości współpracy z profesjonalnym zespołem instrumentalnym, jakim jest Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej, pod okiem uznanych dyrygentów. W ten sposób wychodzimy naprzeciw potrzebom młodych artystów, którzy w związku z pandemią Covid-19 mają ograniczony dostęp do czynnego udziału w życiu kulturalnym i  artystycznym.

Uczestnicy warsztatów będą doskonalić umiejętności w oparciu o kanon repertuaru symfonicznego: utwory W.A. Mozarta, L. van Beethovena i J. Brahmsa. Będą pracować pod okiem Pawła Przytockiego – dyrektora artystycznego Filharmonii Łódzkiej oraz Georga Tchitchinadze – dyrektora artystycznego Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Bałtyckiej. Wydarzenie realizowane będzie w formule stacjonarnej. 
Zgłoszenia można przysyłać do 12.05.2021 do godz. 15.00. Na stronie internetowej Filharmonii Łódzkiej znajdują się szczegółowe informacje, regulamin warsztatów i formularz zgłoszeniowy.

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.