Vivaldissimo [koncert Krzysztofa Meisingera w WOK]

Muzyka barokowa niejedno ma imię. Będziemy mogli się o tym przekonać już w najbliższą niedzielę w Warszawskiej Operze Kameralnej, podczas koncertu „Vivaldissimo”, którego autorem jest wirtuoz gitary klasycznej - Krzysztof Meisinger.

Projekt „Vivaldissimo” to najpiękniejsze lutniowe koncerty barokowe, przepojone fantastyczną energią oraz niepowtarzalnym urokiem. Program koncertu Krzysztofa Meisingera i założonej przez niego w 2018 roku orkiestry barokowej Poland baROCK będzie przekrojem lutniowych koncertów barokowych wykonywanych na instrumentach z epoki (gitara romantyczna jako instrument solowy) – od Vivaldiego do Kohouta – oraz najsłynniejsze miniatury barokowe w nowych aranżacjach – m.in. Aria na strunie G J. S. Bacha.

Krzysztof Meisinger to gitarzysta, którego światowa krytyka uznaje za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów i porównuje jego talent do talentu Pepe Romero i Piotra Anderszewskiego. Muzyk występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na całym świecie – od Tokio po Los Angeles i Buenos Aires (Filharmonia Berlińska, Théâtre du Châtelet w Paryżu, Tokyo International Forum, Niigata Concert Hall, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Théâtre du Palais-Royal w Paryżu, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie, Hatch Recital Hall w Rochester, Raitt Recital Hall w Malibu, czy Grossmünster w Zurychu), dzieląc scenę z takimi gwiazdami, jak Sumi Jo, Philharmonia Quartet Berlin i Academy of St Martin in the Fields. Debiut Meisingera w Filharmonii Berlińskiej (2014 r.) zwieńczyła wielominutowa owacja, a album Melodia Sentimental nagrany w legendarnym londyńskim Abbey Road Studio uzyskał znakomite recenzje w światowej prasie muzycznej. To koncert, którego nie można przegapić!

***

21 lutego 2021 18:00 (niedziela)
Basen Artystyczny, ul. M. Konopnickiej 6

Krzysztof Meisinger – gitara klasyczna
Anna Iberszer – tancerka flamenco
Orkiestra Barokowa Poland baROCK:
Katarzyna Kmieciak – skrzypce
Marta Michalak – skrzypce
Kacper Szpot – viola
Stanisław Stanecki – wiolonczela barokowa
Marcin Bajon – violone
Maciej Kończak – gitara barokowa
Natalia Hyżak – klawesyn
Mirosław Feldgebel – harfa barokowa

W programie:

Antonio Vivaldi – Koncert D-dur RV 93
Jan Sebastian Bach – Aria na strunie G
Karel Kohaut – Koncert E-dur

***********************************

Johann Sigismund Weiss – Koncert d-moll
Luigi Boccherini – Introdukcja i Fandango
Isaac Albeinz – Asturias

{info. pras}

 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów