Trwa nabór na VI Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne RELACJE

-
11.06.2021

RELACJE to ogólnopolski festiwal teatralny, na który składa się konkurs na najlepszy spektakl międzypokoleniowy i wydarzenia towarzyszące – warsztaty, wystawy, wykłady, spektakle gościnne.

Do udziału w RELACJACH zaproszone są teatry amatorskie, które tworzą reprezentanci różnych pokoleń lub te mające w swoim repertuarze realizacje sceniczne podejmujące zagadnienie międzypokoleniowości.

Nabór trwa do 24 czerwca 2021.

Z dokumentacją naborową można zapoznać się na stronie: www.relacjemst.pl

Festiwalowe rozważania rokrocznie inspirowane są konkretnym tematem, który nawiązuje do wybranego tekstu kultury. W VI edycji skupimy się na „władzy pamięci” i pragnieniu odzyskania przeszłości. Ku tej myśli kieruje nas W.G. Sebald pisząc w „Austerlitz”:

mrok nie rozprasza się, ale gęstnieje na myśl o tym, jak niewiele możemy zatrzymać, ile wciąż idzie w zapomnienie z każdym zgasłym życiem, jak świat niejako sam się opróżnia i pustoszeje, jeśli historie, związane z niezliczonymi miejscami i przedmiotami, które same nie mają władzy pamięci, nie zostaną przez nikogo wysłuchane, zanotowanie ani przekazane…

W.G. Sebald, Austerlitz, Wrocław 2020, s. 27-28.

W.G. Sebald wskazuje teren, który każdemu z poszukiwaczy może pozwolić poczuć „władzę pamięci”:

Zajmując się historią (…) zajmujemy się zawsze gotowymi, wygrawerowanymi w naszych głowach obrazami i gapimy się na te obrazy, podczas gdy rzeczywistość leży gdzieś na uboczu, którego żaden człowiek jeszcze nie odkrył.

W.G. Sebald, Austerlitz, Wrocław 2020, s. 81-82.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.