TV LAB – Grupa Dochodzeniowa w WOK

19.11.2013

22 i 23 listopada 2013 roku o g. 19.00 odbędzie się multimedialny spektakl muzyczny TV LAB w wykonaniu artystów z Grupy Dochodzeniowej. Warszawska Opera Kameralna zaprasza na ostatni spektakl tegorocznej edycji Sceny Młodych, zrealizowany według pomysłu i w reżyserii Wojciecha Farugi, pod kierownictwem muzycznym Konrada Wantrycha.

Dawno, dawno temu... W podziemiach poprzedniej epoki... Grupa naukowców, na wypadek katastrofy nuklearnej, opracowała jedyne w swoim rodzaju studio TV, które automatycznie generuje ramówkę telewizyjną. Eksperyment nigdy nie został zakończony, a przedstawienie wciąż trwa. "Dziennik telewizyjny", "Koncert życzeń" czy "Pi i Sigma" nigdy nie tracą na aktualności i mienią się nowymi znaczeniami i kształtem. Choćby coś poszło nie tak, system nie zwalnia, nie zatrzymuje się i nie zna biegu wstecznego. Taką oto, popkulturową podróż w czasie i przestrzeni, łączącą siermięgę, brawurę i dystans, proponuje Państwu GRUPA DOCHODZENIOWA. Wyruszamy za 3... 2... 1...

Spektakl zrealizowany w ramach Nurtu OFF 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2012) otrzymał tam I Nagrodę – TUKAN OFF.

 

Grupa Dochodzeniowa

 

Wykonawcy

Grupa Dochodzeniowa:

Matylda Damięcka

Katarzyna Kołeczek

Agata Sasinowska

Bartek Magdziarz

Jarosław Sacharski

 

 

Bilety w specjalnej ofercie:

- normalne 25 zł  (każdy, kto przyjdzie na spektakl z osobą towarzyszącą, otrzyma drugi bilet gratis!)

- ulgowe 10 zł - dla wszystkich uczniów i studentów za okazaniem legitymacji,

do nabycia w kasie biletowej WOK.  Rezerwacje pod numerem +48 22 831 22 40. Zapraszamy

 

 

Warszawska Opera Kameralna

Warszawska Opera Kameralna jest instytucją muzyczną o ponad 50-letniej historii. Została założona w 1961 roku przez Stefana Sutkowskiego, późniejszego wieloletniego Dyrektora Naczelnego i Artystycznego. Obecnie Dyrektorem Naczelnym Warszawskiej Opery Kameralnej jest Jerzy Lach, a funkcję Dyrektora Artystycznego pełni Ruben Silva. Repertuar Opery Kameralnej cechuje ogromna różnorodność muzycznych stylów i form prezentowanych dzieł: od średniowiecznych misteriów, poprzez opery wczesnego i późnego baroku, opery klasyczne, XVIII-wieczne pantomimy, opery Rossiniego, Donizettiego, po sceniczne dzieła współczesne, spośród których kilkanaście powstało na zamówienie Warszawskiej Opery Kameralnej. Artyści Opery z powodzeniem wykonują również muzykę kameralną, oratoryjną i symfoniczną różnych epok. Od 1986 roku Warszawska Opera Kameralna występuje we własnym teatrze, mieszczącym się w zabytkowym budynku z 1775 roku przy al. Solidarności 76b. Siedziba Opery, o kameralnym wnętrzu z doskonałą akustyką, wpisana jest do rejestru zabytków Warszawy. W skład zespołu artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej wchodzą dyrygenci, soliści, dwie orkiestry – Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej i Zespół Instrumentów Dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense oraz chór. Sztandarowym i najważniejszym przedsięwzięciem artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej jest Festiwal Mozartowski w Warszawie. Warszawska Opera Kameralna jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.