Trwa VI Baltic Neopolis Festival

16.07.2020
Trwa VI Baltic Neopolis Festival

Przed nami kolejny weekend wakacyjnych koncertów w ramach VI Baltic Neopolis Festival. Tym razem w muzyczna podróż wyruszą członkinie tegorocznej Akademii Baltic Neopolis Orchestra z wyjątkowym programem.

Akademia Virtuosi to podróż do Wolina, Szczecina i Pyrzyc na wakacyjne spotkanie z autorskim programem tegorocznej Akademii Baltic Neopolis Orchestra. Wirtuozowska precyzja, różnorodność i werwa, jakie zaprezentuje młode pokolenie artystów z pewnością dorówna scenicznym emocjom towarzyszącym nie jednej dojrzałej obsadzie. Rozbudowany program i zmienność składów to także ukłon w stronę urozmaiconych krajobrazów na terenie naszego województwa, gdzie 4 części utworu Beethovena ukażą różnorodność tempa z jakim nieubłaganie przemijają wakacje.

Dominującą cechą koncertu będzie niewątpliwie jego wirtuozeria i wielobarwność. Artyści zaprezentują wirtuozowskie kompozycje z różnych epok. Melodyjne i malownicze duety, kwartety i kwintety smyczkowe stworzą pole zarówno do refleksyjnej zadumy, jak i bogatych doznań emocjonalnych.

Academia Virtuosi

17.07, godz. 19:00 Kościół Rzymskokatolicki pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Wolin  

18.07, godz. 18:00 Kościół Garnizonowy, Szczecin

19.07, godz. 19:00 Kościół, Wniebowzięcia NMP Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ottona, Pyrzyce

Program:

F.Hermann - Capriccio na 3 skrzypiec op.2
R.Haas - Duo nr 1 na altówkę i wiolonczelę 
E.Dohnányi - Serenada na trio smyczkowe op.10
Handel-Halvorsen - Passacaglia
L.v.Beethoven - Kwartet c-moll op. 18 nr 4

Artyści:

Paulina Marcisz – skrzypce
Olga Opalińska – skrzypce
Monika Szemelak – skrzypce
Ewa Kuśnierz – altówka
Ilona Basiak – wiolonczela

Akademia BNO

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.