Trwa nabór teledysków do III edycji PL Music Video Awards

Ofelia „Tu“

Trwa nabór teledysków do III edycji PL Music Video Awards! PL Music Video Awards to święto polskich wideoklipów. Teledyski można zgłaszać do 25 listopada poprzez formularz: https://plmva.com/zglos-teledysk. Zgłaszającym może być twórca, muzyk, producent,  ale również sama wytwórnia.

W konkursie mogą wziąć udział wideoklipy, których oficjalne premiery odbyły się między 1 października 2019 a 25 listopada 2020 roku. Można je zgłaszać w 6 kategoriach obejmujących takie gatunki jak: Alternatywa, Hip-Hop, Pop, Rock i Ostre brzmienia, Dance oraz  Extra. Do tej ostatniej trafią klipy, które reprezentują inne gatunki lub wymykają się jednoznacznej klasyfikacji muzycznej. Ponadto teledyski można zgłaszać w dwóch kategoriach specjalnych: Debiut Reżyserski oraz Ważny Przekaz dla klipów, których wartość zasadza się przede wszystkim na podjęciu istotnego społecznie tematu. Spośród zwycięzców wszystkich kategorii zostanie wybrany najlepszy polski teledysk, który otrzyma Grand Prix festiwalu.

Jak co roku do pięcioosobowego składu jury zaproszono profesjonalistów z branży filmowej i muzycznej.

W tym roku w jury zasiądą:
Beata Rakoczy – operatorka filmowa
Kris Kotlarski – producent filmowy
Roman Przylipiak – reżyser
Agata Trafalska – autorka tekstów, producent muzyczny, reżyserka wideoklipów.
Sebastian Pańczyk – reżyser, zdobywca ubiegłorocznego Grand Prix festiwalu.

Nominacje do nagród zostaną ogłoszone 5 grudnia. Festiwal odbędzie się w dniach 11-12 grudnia w Łodzi, w Fabryce Sztuki – stąd nadawana będzie transmisja online.

W 2019 roku do konkursu zgłoszono ponad 500 teledysków.
Grand Prix oraz nagrodę za najlepszy utwór w kategorii Hip-Hop zdobył teledysk do utworu „Nag Champa” zespołu Syny, reż.  Sebastiana Pańczyka - https://youtu.be/47LDQue0jRg

Pozostali nagrodzeni w 2019 roku:
Alternatywa: Kacperczyk, Jan-Rapowanie „Nie wyjadę“, reż. Jakub Blank - https://youtu.be/TocuZ7GYhNU
Muzyka elektroniczna: Plastic „U gonna love it“, reż. Dawid Krępski - https://youtu.be/YdBxqQFcIYw
Dance: Łobuzy „Urok“, reż. Igor Ajagor Leśniewski - https://youtu.be/F3zrOjxruc0
Folk: Ofelia „Tu“, reż. Wiktor Ejryszew - https://youtu.be/1xQnUUcmcIk
Pop: Bartek Królik „Raj“, reż. Magdalena Zielińska - https://youtu.be/eJG04KPkjRI
Rock i ostre brzmienie: Pale Path „Enemy“, reż. Aleksander Kropidłowski - https://youtu.be/6_yFJinGOj0
Extra: Danuta Stenka, Michał Sławecki „Oresteja“ Agata Zubel, reż. Marta Brodacka - https://youtu.be/LSj69LFuKuc
Ważny przekaz: Bass Astral x Igo „Feeling Exacly“, reż. Grajper - https://youtu.be/BLEBuFXpnoQ
Debiut reżyserski: Seabed „Giss“, Reż. Zuza Barc - https://youtu.be/l5Yu0GI6bQw
Nagroda publiczności: Chwilantropia “Nie mówię nie”, reż. Marek Hajduk - https://youtu.be/m698XPwXKVk

Organizator: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster.
Dofinansowanie: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
Partnerzy: Film Produkcja, Fabryka Sztuki, Oxymoron.

Biogramy członków JURY

BEATA RAKOCZY
Bea pochodzi z Katowic, gdzie ukończyła Realizację Obrazu Filmowego i Fotografię w Szkole  Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Od tego czasu realizuje formy fabularne, reklamy i  dokumenty. W filmie szuka eksperymentu, inspiruje ją światło i emocje. Pracuje w Polsce i na  arenie międzynarodowej.
Nominowana do wielu nagród, została nagrodzona m.in. za najlepsze zdjęcia do filmu  krótkometrażowego „By Halves” na Międzynarodowym Festiwalu Moscow Shorts oraz za „Wiem”,  na Międzynarodowym Festiwalu Watersprite w Cambridge, UK. Dokument „Miss Holocaust” był w  oficjalnej selekcji do kategorii najlepszy film krótkometrażowy, na 67 Międzynarodowym Festiwalu  Berlinale.
W każdym projekcie stawia na indywidualny język wizualny poprzez kolor, kompozycję i ruch  kamery. Ogromną wagę przywiązuje do storytellingu – bo nie ma dobrych zdjęć bez dobrej historii.  Kiedy nie jest na planie lubi spędzać czas w otoczeniu natury. Nurkuje, jeździ na nartach. W  dżungli miejskiej uczy się jeździć na deskorolce i medytować. Reprezentuje ją agencja Bluebird  Artists.
www.beatarakoczy.com

AGATA TRAFALSKA
Autorka tekstów piosenek, reżyser teledysków, fotografka i malarka. Absolwentka socjologii i Academy of Art University w San Francisco oraz doktorantka polonistyki na UW. Zawodowo związana z wytwórnią Jazzboy. Miała znaczny udział w rozpromowaniu twórczości Korteza – jest współautorką tekstów do albumów: Bumerang oraz Mój dom. Za realizację teledysku do piosenki „Zostań” została nominowana do Fryderyka w 2016 roku. Na swoim koncie ma również realizację teledysków do takich utworów jak „We dwoje”, „Dobry moment” czy „Wiem, że mnie podglądasz”.

SEBASTIAN PAŃCZYK
Reżyser, ilustrator, rzeźbiarz. Absolwent wydziału Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej ASP. Współzałożyciel i dyrektor kreatywny studia Dobro.Wyreżyserował serię „Kórt i Albin” emitowaną w MTV i wyprodukowany przez Canal+ „Niezły kanał”, który otrzymał złoto na festiwalu PromaxBDA i ADC*E oraz został wyróżniony na Festiwalu Animago.
Jest twórcą wielokrotnie nagradzanych teledysków dla duetu Syny, Fisz Emade, zespołu Voo Voo i Dawida Podsiadło. Ostatnio dla duetu Piernikowski-Brodka.
Zdobywca licznych nagród na konkursach w Polsce i za granicą, juror konkursów reklamowych. Jest autorem najbardziej znanych w Polsce postaci reklamowych brand hero, ekspertem od character animation.

ROMAN PRZYLIPIAK
Absolwent PWSFTviT w Łodzi oraz Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy. Tworzy fabuły, teledyski i reklamy. Jest autorem klipów dla: Maryli Rodowicz, Johna Mitko, Ani Wyszkoni, Artura Andrusa, Roberta M, Me and that Man, Feel, Lady Pank, UL/KR, Das moon, Plastic, Beneficjenci Splendoru. Reżyseruje także wizualizacje do spektakli teatralnych. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień za filmy fabularne (m.in. Za film „Jerry” Najlepsza Reżyseria na Open Place Film Festival, Łotwa, Najlepszy film na Kamera Akcja Festival w Łodzi, Najlepszy Film Krótkometrażowy CIFA Film Festival, Chile i teledyski (na Aesthetica Film Festival / York, Anglia, Festival Cinematográfixo de Mérida, Meksyk 2019 Yach Film Festival / Polska). Wykłada podstawy reżyserii na Uniwersytecie Gdańskim.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów