Trójwymiarowy obraz Gai Lastovjak na 63. Aukcji Sztuki Współczesnej

-
23.11.2022
Gaya Lastovjak, Wstyd

Gaya Lastovjak tworzy trójwymiarowe obrazy za pomocą techniki własnej używając paper-mache, płótna i farby olejnej. Obrazy ujawniają rzeźbiarskie widzenie formy, zaskakują swoją różnorodnością pod względem struktury jak i przesłania, koncentrując się na ukazaniu aspektu ludzkiej egzystencji.

Artystka z roku na rok odnosi coraz większe sukcesy a ceny jej prac notują regularny wzrost. Stosuje skomplikowaną technikę przez co powstaje limitowana ilość prac (nie więcej niż 15 płócien rocznie). Wiele z nich otrzymało międzynarodowe nagrody artystyczne i były wystawiane na terenie całej Europy.

 

W 2021 r. znalazła się w trzech zagranicznych publikacjach: Arabic Independent, Nomads Lifestyle (Włochy) oraz w biuletynie artystycznym Photographize Arts Culture (USA). W tym samym roku zaczęła brać udział w międzynarodowych konkursach artystycznych. Od tego momentu zdobyła ponad dziesięć nagród. Pierwszym sukcesem 2022 roku było zaakceptowanie prac artystki do udziału w XIV Biennale Sztuki we Florencji, które odbędzie się w 2023 r. Została także zaproszona przez galerię Van Gogh (Madryt) do wzięcia udziału w międzynarodowych targach sztuki współczesnej w Monako. W tym roku jeden z obrazów artystki znalazł się na okładce czasopisma o sztuce i poezji Woven Tale Press (Nowy Jork).

 

Trójwymiarowy i monochromatyczny obraz autorstwa Gai Lastovjak pod tytułem "Wstyd"  jest  dziełem przewodnim 63. Aukcji Sztuki Współczesnej we Wrocławiu

 

Licytacja odbędzie się już 1 grudnia(czwartek), o godz. 19:00 w Galerii DNA (Galeria Dominikańska) oraz na portalu Onebid.pl

 

Podczas 63. Aukcji Sztuki Współczesnej zobaczymy 74 obrazy od artystów, takich jak Grzegorz Klimek, Gaya Lastovjak, Mariusz Zdybał, Krzysztof Krawiec, Bożena Sieczyńska czy Esma Stasiak. Ceny wywoławcze zaczynają się już od 1000 zł, a sam udział w aukcji jest bezpłatny, jednak ze względu ograniczonej ilości miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Od 23 listopada w Galerii DNA trwać będzie wystawa przedaukcyjna, gdzie można będzie zobaczyć licytowane obrazy na żywo. 

 

Licytować można:

62. Aukcja Sztuki Współczesnej to przekrój stylistyczny różnych form wyrazu. To miejsce na pokazanie świata sztuki, plam barwnych, światłocieni i przestrzeni, to ukazanie rzeczywistości oczami artystów. Udział w aukcji to dobra okazja do inwestycji w sztukę, ale to również chwila żeby znaleźć coś, co przemawia do nas samych.

 

Galeria DNA będzie jednym z wystawców na 19. Warszawskich Targach Sztuki w dniach 26-27 listopada 2022 r. w hali EXPO XXI, ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.