Thrill me. Historia Leopolda i Loeba w Mazowieckim Teatrze Muzycznym

-
19.10.2021

Thrill me. Historia Leopolda i Loeba” mrożący krew w żyłach musical przedstawiający plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem.

Thrill me” to historia legendarnego duetu, tak zwanych „zabójców dreszczyku emocji”, który w latach 20. popełnił jedną z najgłośniejszych zbrodni XX wieku.Jest rok 1924, w Chicago powstaje plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem. Jego autorami są Nathan Leopold i Richard Loeb –  pochodzący z dobrych domów studenci, nazwani później przez historię "The Thrill Killers".

 

Ich historia, wielokrotnie podejmowana przez popkulturę, stanowiąca inspirację dla filmu „Sznur” Alfreda Hitchcocka czy „Funny Games” Michaela Hanekego, doczekała się polskiej, teatralnej inscenizacji. Polska prapremiera sztuki autorstwa Stephena Dolginoffa odbyła się 16 października 2020 roku w Mazowieckim Teatrze Muzyczny im. Jana Kiepury.

 

Thrill me” w reżyserii Tadeusza Kabicza to studium wieloznacznej, toksycznej relacji dwojga młodych ludzi, którzy natchnieni filozofią Nietzschego, pragną udowodnić swoją wyższość nad prawem, społeczeństwem i przede wszystkim drugim człowiekiem. To historia chłopców z sąsiedztwa, spragnionych sensacji i szukających wartości swojego życia w zbrodni. Ale przede wszystkim to uniwersalna opowieść o potrzebie bliskości, która ulega chorej manipulacji i niebezpiecznej idei.

 

To doskonale wyśpiewana historia zbrodni w wykonaniu Marcina Januszkiewicza i Macieja Pawlaka – Laureatów XV Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury oraz zwycięzców Musicalowych Nagród Widza za sezon 2020/2021.

 

Spektakle:
29, 30 października, godz. 19:00
31 października, godz. 18:00
5, 6 listopada, godz. 19:00
 
Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury / Kino Praha
ul. Jagiellońska 24, Warszawa

[email protected]|www.mteatr.pl

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.