TELEDYSK: „Światłocienie”

25.01.2021
źródło: voice.tvp.pl

Kolejną, już 11. edycję „The Voice of Poland” wygrał Krystian Ochman, wnuk słynnego śpiewaka operowego Wiesława Ochmana (ur.1937), który jeszcze w liceum zasugerował mu wybór studiów muzycznych.

Serca telewidzów podbił imponującym głosem oraz kreatywnością i sceniczną odwagą w łączeniu na pozór całkiem różnych stylistyk. O tym ostatnim świadczy jego debiutancki singiel „Światłocienie”, skomponowany wraz z Adamem Wiśniewskim i Tomaszem Kulikiem, który w ciągu tygodnia od premiery na Spotify miał aż 300 tys. streamów. Powstał do niego klip, do którego scenariusz stworzył sam reżyser – Diego Zayara (znany m.in. ze współpracy z Michałem Szpakiem czy Smolastym). Teledysk nie porywa wprawdzie pomysłowością, ale bardzo adekwatnie oddaje klimat piosenki – nieco mrocznej, zarazem ukazującej ekspresję i potencjał wokalisty. Krystian urodził się i wychował w USA, niedaleko Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali do Stanów na studia i do pracy jeszcze w czasach PRL. Mimo to muzyk śmiało śpiewa po polsku, zbierając pozytywne komentarze od internautów: „skromny i wrażliwy”, „najcudowniejszy i najlepszy głos”, „zwycięstwo w pełni zasłużone”, „cudowne emocje i przeniesienie w inny wymiar” – to tylko niektóre z nich.

I my zrobiliśmy mały research w środowisku muzycznym. Niektórzy nauczyciele śpiewu klasycznego uważają, że Krystian Ochman ma przed sobą jeszcze sporo pracy, a w programie oceniali go wokaliści nieśpiewający operowo. Niemniej cieszy fakt, że naleciałości klasyczne przemówiły do szerszego grona odbiorców i właśnie to – oprócz kreatywności – okazało się mocną stroną Ochmana. Fakt ten może się okazać bardzo inspirujący dla wszystkich, którzy również pragną śpiewać i zmierzyć się zarówno z rapem, jak i z muzyką poważną, ale jak dotąd brakowało im do tego odwagi. O opinię o Krystianie Ochmanie poprosiliśmy także prezes zarządu chóru Varsoviae Regii Cantores Agnieszkę Wagner: „Uważam, że jest świetny, genialny! Kibicowałam mu bardzo, często go słucham i chciałabym umieć tak śpiewać!”. Niezależne jednak od umiejętności wokalnych Ochmana, najważniejsze jest to, że jako artysta jest charyzmatyczny i oryginalny oraz ma na siebie pomysł.

(MB)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.