TELEDYSK: Nowa „Biała flaga”

31.01.2021
TELEDYSK: Nowa „Biała flaga”

Mierząc się z przeciwnościami losu, chciałoby się czasem ogarnąć wzrokiem przestrzeń wokół siebie i dojrzeć kogoś znajomego, być może bliskiego. Kogoś, kto stanie z nami ramię w ramię, gdy zajdzie potrzeba. Kto nie będzie nas łatwo oceniał, za to będzie miał odwagę przy nas trwać.

„Gdzie są moi przyjaciele/Bojownicy z tamtych lat/Zawsze było ich niewielu/Teraz jestem sam” – śpiewał w słynnym przeboju Republiki Grzegorz Ciechowski. Był postacią zjawiskową na polskiej scenie muzycznej, twórczą i bezkompromisową, swoją karierę rozpoczynał w toruńskim klubie Od Nowa w 1980 r. Pisał świetne teksty, jego piosenki cały czas inspirują artystów – jednym z projektów wartych szczególnej uwagi jest album duetu Hania Rani i Dobrawa Czocher, zawierający autorskie, opracowane na wiolonczelę i fortepian, aranżacje utworów Ciechowskiego. Nic dziwnego, że dwa lata później jedną z artystek, obecnie cieszącą się ogromną popularnością Hanię Rani, zaproszono do nagrania coveru „Białej flagi” u boku Endy'ego Ydena i z osiemdziesiątką dzieciaków, m.in. podopiecznymi Fundacji „Przyjaciółka” i Stowarzyszenia „Serduszko dla Dzieci” w ramach charytatywnych warsztatów filmowych dla dzieci z rodzinnych domów dziecka, zorganizowanych przez Akademię MDP, czyli Make Dreams Possible.

Istotą projektu było to, aby dzieci nie tylko wystąpiły w teledysku, lecz także miały szansę spróbować swoich sił jako reżyserzy, operatorzy czy scenografowie, przy wsparciu kilkudziesięcioosobowej profesjonalnej ekipy filmowej. W warstwie wizualnej uderza nas ogromna ilość dekoracji, kostiumów, pomysłów, w każdej scenie dostrzegamy zalążki innej historii – widzimy lekarzy, strażaków, astronautów, superbohaterów, a w role ich wszystkich wcielają się dzieci. Z tych kolorowych obrazków bije optymizm i kreatywność, a dobre samopoczucie dodatkowo wzmacnia fakt, że oglądając i słuchając klipu w serwisach subskrypcyjnych, wspieramy kolejne wartościowe projekty filmowe Akademii MDP, która podjęła się realizacji „Białej flagi”.
 

(MB)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.