TELEDYSK: Dagadana ku pokrzepieniu

31.03.2021
TELEDYSK: Dagadana ku pokrzepieniu

Polsko-ukraiński zespół Dagadana premierę swojego najnowszego albumu planuje już na 9 kwietnia. Tymczasem w sieci ukazał się teledysk do utworu „Inaczej” – bardzo pokrzepiający w trudnym dla wszystkich czasie...

„Rok 2020 był wyjątkowy” – wyjaśnia zespół – „Czas pandemii dał nam możliwość na chwilę się zatrzymać. Mimo stresów, strachu, i bezbroności w nowej rzeczywistości pozwolił dostrzec pozytywy, skupić się na nich i poczuć wdzięczność za dar życia, za każdą chwilę z bliskimi”. Teledysk pokazuje każdego z członków Dagadany jako ludzi, w których życiu jest miejsce tak na twórczość, jak i na zwykłe, codzienne sprawy oraz w którym panuje zarówno harmonia, jak i nieład i trud. W klipie zespół wystąpił wraz ze swoimi rodzinami. „Rok 2020 nauczył nas widzieć inaczej” – podsumowują muzycy, choć podkreślają też, że i samotność może mieć swój „blask”.

Warto też nadmienić, że „Inaczej” to trzeci singiel i klip do płyty „Tobie”. Jedyny utwór, który odbiega od tradycji pieśni życzeniowych, które stanowią esencję albumu. Jest on jednak zapisem czasu – muzyka powstała jeszcze przed czasem pandemii, ale tekst został napisany z perspektywy rozłąki i nowych wyzwań, przed którymi stanął każdy z artystów.

Na cały album „Tobie” złoży się dwanaście utworów:

 1. Nowe Wrota

 2. Do Ciebie Kasieńko

 3. Goi Ty Nasha Pani

 4. Skoro Świt

 5. Shchedryi Vechir (zobacz teledysk)

 6. Hola Hola

 7. Zazhurylasia

 8. Hej leluja

 9. Zazhurylasia

 10. Inaczej (zobacz teledysk)

 11. Na Zdrowie (zobacz teledysk)

 12. Slaven Yes

(MB)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.