Teatr Wielki w Poznaniu nominowany trzykrotnie do International Opera Awards

08.05.2021
Teatr Wielki w Poznaniu nominowany trzykrotnie do International Opera Awards

5 lutego ogłoszono nominacje do International Opera Awards, prestiżowej nagrody środowiska operowego. Teatr Wielki w Poznaniu został dostrzeżony aż w trzech kategoriach.

Jako „dzieło odkryte na nowo” wyróżniono inscenizację „Parii” Stanisława Moniuszki. Reżyser tego spektaklu, wizjoner teatru operowego Graham Vick został nominowany w kategorii „najlepszy reżyser”. Natomiast Dariusz Przybylski - kompozytor opery „Anhelli”, której prapremiera odbyła się dwa miesiące temu, otrzymał nominację w kategorii „objawienie”.

Po raz pierwszy polski teatr operowy otrzymała tak wiele nominacji w International Opera Awards. Konsekwentnie realizowana przez dyrekcję  - Renatę Borowską-Juszczyńska i Gabriela Chmurę -  wizja prowadzenia teatru jako instytucji czerpiącej z historii i śmiało patrzącej w przyszłość, sięgającej po nowatorskie rozwiązania i doskonałych realizatorów, plasuje poznańską operę wśród najciekawszych teatrów na świecie.

„Paria” była drugim spektaklem z poznańskiej opery transmitowanym przez OperaVision. Dzięki temu mało znane dzieło Moniuszki dotarło do ponad dwunastu tysięcy odbiorców na całym świecie. Przed premierą Graham Vick podzielił się swoimi wrażeniami ze spotkania z nieznanym mu wcześniej utworem i kompozytorem

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz