Te wydarzenia odwołano [informacje uaktualniane na bieżąco]

Oto stale aktualizowana lista instytucji, które zawiesiły działalność i wydarzeń odwołanych w związku z epidemią koronawirusa:

30. Jubileuszowy Festiwal Mozartowski w Warszawie zostaje przełożony na rok 2021

30. Jubileuszowy Festiwal Mozartowski w Warszawie planowany od 27 maja do 5 lipca 2020  roku zostaje przełożony na rok 2021. Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby 30. Jubileuszowa Edycja Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie była pięknym podsumowaniem Festiwalowej tradycji i na długo została w pamięci widzów, tym bardziej, że odbywać się będzie w trakcie 60 lecia istnienia WOK.

Zmiany w 55.edycji Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans im. A. Markowskiego

55. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans im. A. Markowskiego we Wrocławiu odbędzie się w nowym terminie: 11-13 września 2020 r. Jeżeli nie uda się zrealizować Festiwalu w salach koncertowych, odbędzie się on w wersji online.

Zmiana terminu festiwalu Nowe Horyzonty

20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty nie odbędzie się w planowym terminie 23.07-02.08.2020. Wszystkie wydarzenie kulturalne we Wrocławiu zostały odwołane do końca sierpnia 2020.

NFM odwołuje festiwal Musica Polonica Nova

W Narodowym Forum Muzyki nie odbędą się koncerty, które zostały zaplanowane do 31 maja 2020 r., w tym 32. edycja festiwalu Musica Polonica Nova. Dla wszystkich odwołanych wydarzeń NFM szuka nowych terminów. W szczególności prowadzone są rozmowy w sprawie nowej daty dla zaplanowanego na 18 maja koncertu „The Bach Project: Yo-Yo Ma” – więcej informacji na ten temat wkrótce.

Opera Nova w Bydgoszczy odwołuje kwietniowe spektakle i XXVII Bydgoski Festiwal Operowy

W związku z epidemią koronawirusa Opera Nova odwołuje zaplanowane na kwiecień spektakle "Traviaty" G. Verdiego, oraz "Halki" S. Moniuszki, natomiast planowana na dzień 25 kwietnia 2020 r. premiera musicalu "Bulwar Zachodzącego Słońca" zostaje przeniesiona na termin późniejszy, uzależniony od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju.
Odwołana zostaje także zaplanowana w okresie od 25 kwietnia do 10 maja 2020 r. XXVII edycja Bydgoskiego Festiwalu Operowego.

Filharmonia Narodowa zawiesza działalność do odwołania

Filharmonia Narodowa informuje, że w związku z ogłoszeniem stanu epidemii, Minister Kultury zawiesił działalność instytucji kultury do odwołania.
Kasy biletowe w Filharmonii Narodowej będą zamknięte do Wielkanocy (lub dłużej, w zależności od zmieniającej się sytuacji). Zwroty biletów zakupionych w kasach będą możliwe w późniejszym terminie.
Zwroty biletów zakupionych poprzez serwis bilety24.pl nastąpią automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem, jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni.
W razie pytań i wątpliwości można skontaktować się z Działem Łączności ze Słuchaczami pod numerami telefonu: 22 55 17 127/149/125 lub pod adresem bilety@filharmonia.pl

Kino na Granicy przesunięte na koniec wakacji

Z uwagi na regulacje dotyczące bezterminowego odwołania imprez masowych i priorytet, jakim jest dla organizatorów bezpieczeństwo i spokój widzów, 22. Przegląd Filmowy „Kino na Granicy” odbędzie się w tym roku w dniach 21-26 sierpnia.

Późniejszy, niż zwykle termin organizacji festiwalu podyktowany jest zagrożeniem związanym z obecnością koronawirusa w Polsce i Czechach. Jego rozprzestrzenianiu sprzyjają duże imprezy i skupiska ludzkie. „Kino na Granicy”, największe tego typu wydarzenie kulturalne na styku tych dwóch krajów gromadzi od lat wielu gości krajowych i zagranicznych oraz tysiące widzów kinowych i uczestników licznych wydarzeń towarzyszących imprezie. Nie bez znaczenia jest także fakt, że imprezę przygotowuje polsko-czeski zespół, którego kontakty są teraz niemożliwe ze względu na zamknięcie granicy. Z tych powodów, pragnąc, aby wszyscy uczestnicy Przeglądu mogli cieszyć się uczestnictwem w nim w spokojnej, bezpiecznej atmosferze, organizatorzy zdecydowali się przełożyć termin imprezy z początku maja na daty 21-26 sierpnia 2020 roku.

22. Przegląd Filmowy „Kino na Granicy” odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

Wszystkie szczegóły na stronie www.kinonagranicy.pl i w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/469668910389840/

TRWA SPRZEDAŻ PULI TAŃSZYCH AKREDYTACJI NA 22. PRZEGLĄD FILMOWY „KINO NA GRANICY”. Akredytacje są dostępne online tutaj: https://kinonagranicy.pl/pl/akredytacja-konto-uzytkownika?fbclid=IwAR0I0BwXBSmAHnjCyrjfNT8hVoblo2836qDpILGajw6_lhy-A7iSinvCDQQ

 

Zmiana daty Koncertu Muzyki Filmowej Wojciecha Kilara w Krakowie

Z uwagi na panującą obecnie sytuację związaną z koronawirusem, najbliższy Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Wojciecha Kilara zostaje przeniesiony na nowy termin.

Wydarzenie, które miało się odbyć 21 marca w TAURON Arena Kraków, odbędzie się w piątek 18 września 2020 roku o 19:30 w tym samym miejscu.

Wszystkie bilety zachowują ważność.

Festiwal Szymanowski / Polska / Świat odwołany

Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna druga edycja Festiwalu Szymanowski / Polska / Świat (24-28.03.2020) zostaje odwołana.

Ponadto zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wytycznymi Departamentu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji UMWM informujemy odwołane zostały następujące koncerty oraz zajęcia edukacyjne w Filharmonii Krakowskiej:
- 14.03.2020 – Koncert oratoryjny
- 14 i 15.03.2020 – Smykowe granie
- 20.03.2020 – Koncert symfoniczny

Należność za wykupione  bilety będzie zwracana zgodnie z formą płatności. Podstawą zwrotu należności w kasie jest bilet wraz z paragonem.

Święto Niemego Kina odbędzie się w innym terminie

W trosce o zdrowie i komfort  widzów, FINA odwołuje17. edycję Święta Niemego Kina pod hasłem „Voyage, voyage”, zaplanowaną w dniach 2-5 kwietnia 2020 w kinie Iluzjon.  Coroczne Święto będące połączeniem najlepszych i najciekawszych filmów niemych i muzyki wykonywanej na żywo przez wyjątkowych artystów odbędzie się w innym terminie, ktyóry poznamy wkrótce.

Zwrot zakupionych przez Internet biletów zostanie automatycznie zlecony u operatora strony, przez którą została dokonana transakcja. Zwracane środki trafią bezpośrednio na konto odbiorcy. W przypadku biletów „papierowych”, zakupionych w kasie kina za pośrednictwem karty lub gotówki, zwrotu należności będzie można dokonać tylko w kasie kina na podstawie paragonu i biletu. Kasa kina Iluzjon jest zamknięta, zostanie ponownie otwarta od 30 marca w wyznaczonych godzinach.

Organizatorzy apelują o brak pośpiechu i możliwe unikanie kolejek do kasy biletowej. Ze względu na obecne warunki, bilety zakupione na wydarzenia w ramach Święta Niemego Kina mogą być zwrócone do 30 kwietnia 2020.

O godzinach otwarcia kasy kina Iluzjon będziemy informowani na bieżąco za pośrednictwem naszej strony internetowej www.kinoiluzjon.pl oraz Facebooka https://pl-pl.facebook.com/kinoiluzjon/.

Odwołanie Festiwalu Misteria Paschalia 2020

Krakowskie Biuro Festiwalowe będące instytucją kultury Miasta Krakowa i jednocześnie organizatorem Festiwalu Misteria Paschalia, podjęło decyzję o odwołaniu festiwalu zaplanowanego w dniach 6-13 kwietnia 2020 r. w Krakowie. Festiwal  nie odbędzie się ani w planowanym, ani też w późniejszym terminie w tym roku.

Najbliższe dwa tygodnie to czas, w którym zaplanowano intensyfikację prac związanych z przygotowaniem tegorocznej edycji Festiwalu, jednak wobec zarządzenia Wojewody Małopolskiego o wstrzymaniu działalności instytucji kultury w nadchodzących tygodniach, zespół Krakowskiego Biura Festiwalowego nie może podjąć się organizacji wydarzenia, przy jednoczesnym zagwarantowaniu uczestnikom, że wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane zgodnie z pierwotnymi założeniami. Konieczność ponoszenia kosztów związanych z przygotowaniami do wydarzenia stanowiłaby również naruszenie zasady dyscypliny finansów publicznych, którą jako instytucja kultury jesteśmy zobowiązani bezwzględnie przestrzegać. Istotną kwestią jest także jakość świadczonych przez nas usług oraz realizowanych przedsięwzięć kulturalnych, której nie moglibyśmy zapewnić w zadowalającym nas, jako organizatorów, stopniu.

Wobec realnego ryzyka braku możliwość przyjazdu do Krakowa artystów, którzy obecnie odbywają trasy koncertowe w całej Europie, a także na innych kontynentach, decyzja o odwołaniu Festiwalu Misteria Paschalia w 2020 roku staje się tym bardziej zasadna.

Licząc na Państwa zrozumienie, zachęcamy do śledzenia informacji na stronie internetowej Festiwalu, za pośrednictwem której już wkrótce zaprosimy do zapoznania się z ofertą cyfrowego doświadczania niezaprzeczalnego piękna największych dzieł muzyki dawnej.

mówi

Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego

Izabela Helbin

 

ZASADY ZWROTU BILETÓW I KARNETÓW
NA FESTIWAL MISTERIA PASCHALIA (6-13 KWIETNIA 2020 ROKU)

 

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE PRZEZ PORTAL EVENTIM.PL LUB POPRZEZ STRONĘ WWW.BIUROFESTIWALOWE.PL/BILETY

W przypadku biletów lub karnetów zakupionych przez portal Eventim.pl, otrzymają Państwo wiadomość mailową o sposobie dokonania zwrotów.

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE W PUNKTACH SPRZEDAŻY STACJONARNEJ EVENTIM

Zwrotu biletów lub karnetów można dokonać wyłącznie w tym samym punkcie, w którym dokonano zakupu.

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE W PUNKTACH INFOKRAKÓW

Możliwość zwrotu biletów lub karnetów zakupionych w dowolnym punkcie InfoKraków zostaje wstrzymana aż do odwołania ze względu na czasowe zamknięcie wszystkich punktów sieci InfoKraków.

Zwroty biletów oraz karnetów będą realizowane w ciągu 6 miesięcy od daty planowanego wydarzenia. Termin dokonywania zwrotów może ulec wydłużeniu.

Informacje na ten temat dostępne będą pod adresem: http://infokrakow.pl/punkty-infokrakow i http://www.biurofestiwalowe.pl.

Pytania dotyczące zwrotu biletów i karnetów zakupionych w dowolnym punkcie InfoKraków można kierować pod adres e-mail: bilety@infokrakow.pl lub telefon: 12 354 27 23 w godzinach 12.00 – 17.00.

 

Koncert Simone Kermes & Amici Veneziani w Zamku Królewskim odwołany

Warszawska Opera Kameralna  informuje, że w dniu dzisiejszym w związku z zagrożeniem koronawirusem koncert Simone Kermes & Amici Veneziani w Zamku Królewskim został odwołany. W sprawie zwrotu za bilety organizatorzy proszą o kontakt pod numerem telefonu: 22 625 75 10 oraz mailowo: tickets@operakameralna.pl

Eliminacje do XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina zostały przełożone na wrzesień.

W ślad za decyzją sztabu kryzysowego z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, będący organizatorem Konkursu Chopinowskiego, podjął decyzję o przeniesieniu eliminacji do XVIII edycji Konkursu z kwietnia na wrzesień 2020 r.

Obecnie trwa opracowywanie nowego, wrześniowego harmonogramu eliminacji, które miały odbyć się w dniach 17-28 kwietnia.

Czasowe zamknięcie dla publiczności obiektów FINA

W związku z dzisiejszą decyzją sztabu kryzysowego z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego czasowo (od 12 marca 2020 roku do odwołania), zamknięte zostały dla publiczności nastepujące obiekty Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego:

kino Iluzjon, Warszawa, ul. Narbutta 50A

sale kinowe, warsztatowe i mediateka, Wałbrzyska 3/5

biblioteka i czytelnia, ul. Puławska 61

archiwum, ul. Chełmska 21

Wszystkie zaplanowane wydarzenia, które miały odbyć się w najbliższym czasie są odwołane lub odbędą się w innym terminie. O nowych terminach poszczególnych wydarzeń FINA będziePaństwa informować za pośrednictwem stron internetowych i mediów społecznościowych.

Zakupione bilety na wydarzenia w kinie Iluzjon będzie można wykorzystać na innych seansach po wznowieniu działalności przez kino lub zwrócić je w kasie kina. Aby wykorzystać bilet na innym, dowolnym seansie, należy zwrócić się do kasy kina na pół godziny przed wybranym seansem.

Zwrotu biletów można dokonać w terminie do 10 kwietnia 2020 roku w kasie kina Iluzjon.

Zwrot należności nastąpi na podstawie:

- paragonu i biletu – w przypadku zakupu biletu za gotówkę lub kartą płatniczą

- biletu lub kodu transakcji – w przypadku zakupu biletu przez internet

Zmiany w repertuarze Opery Krakowskiej

1. Spektakle „Kopciuszka” zaplanowane na 13, 14 i 15 marca 2020 roku zostają odwołane.
2. Warsztaty „Z muzyką od poczęcia” zaplanowane na 14 marca 2020 zostają odwołane.
3. Spotkanie edukacyjne dla dzieci „Poranki” zaplanowane na 22 marca 2020 zostaje odwołane.
4. Spektakle „Pan Tralaliński” planowane na 20 marca 2020 zostaną przeniesione na 9 czerwca 2020 (bilety na to wydarzenie zachowują ważność).

W przypadku biletów zakupionych on-line zwrot nastąpi automatycznie na konto, z którego zostały zakupione bilety do 10 dni roboczych.

Bilety zakupione w siedzibie Opery można zwrócić tylko w Kasie z paragonem i biletem – kasa czynna od poniedziałku do soboty w godz. 10:00-19:00. Zwrotu należy dokonać do końca kwietnia.

W przypadku biletów opłaconych przelewem, zwrot nastąpi na konto, jeśli bilety nie zostały w Kasie osobiście odebrane. Jeśli zostały odebrane, wówczas zwrot należności jest możliwy tylko w Kasie Opery.

Filharmonia Łódzka odwołuje marcowe koncerty

Filharmonia wchodzi w tryb kwarantanny społecznej. W ciągu najbliższych godzin zostaną ogłoszone tymczasowe zasady funkcjonowania instytucji, w tym zwrotu zakupionych biletów (będzie informacja zamieszczona na stronie internetowej Filharmonii i na FB).

Zmiana terminu Short Waves Festival

Ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa w Poznaniu zgodnie z zaleceniami władz Miasta Poznania i zamknięciem instytucji kultury 12. edycja Short Waves Festival zostaje przeniesiona na drugą połowę sierpnia 2020.

Wszystkie bilety zakupione na Festiwal za pośrednictwem platformy bilety24.pl zostaną automatycznie zwrócone. Zwroty karnetów oraz biletów zakupionych stacjonarnie będą również możliwe.

Odwołane koncerty w ramach FRYDERYK Festiwal 2020

Z myślą o bezpieczeństwie uczestników FRYDERYK Festiwal 2020, w związku z decyzją administracyjną o odwołaniu imprez masowych, podjętą 10 marca br. przez premiera Rzeczypospolitej Polskiej w obliczu rosnącego zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-Cov-2, imprezy planowane na 14 i 15 marca br zostały odwołane.

Osoby posiadające bilety na sobotnie lub niedzielne koncerty w ramach FRYDERYK Festiwal 2020 otrzymają zwrot kosztu biletu. Szczegółowe informacje dotyczące polityki zwrotu biletów znajdują w zakładce FAQ na stronie fryderyki.pl lub w bileteriach.

Filharmonia Krakowska odwołuje koncerty

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia zdrowia publicznego dyrekcja Filharmonii Krakowskiej w poczuciu odpowiedzialności za swoich słuchaczy oraz pracowników artystycznych podjęła decyzję o odwołaniu najbliższych koncertów:

- 11.03.2020 – Koncert Uniwersytecki
- 14.03.2020 – Koncert oratoryjny
- 14 i 15.03.2020 – Smykowe granie

Należność za wykupione bilety będzie zwracana zgodnie z formą płatności.

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów