Szymon Mechliński wystąpi w La Scali
Tak się planuje obsady! Dowiedzieliśmy się właśnie, że w sezonie artystycznym 2020/2021 Artysta Presto, baryton Szymon Mechliński* będzie pracował w słynnej mediolańskiej La Scali**. Jeszcze nie możemy podać, kiedy i w jakiej roli wystąpi. Ale poczekajmy cierpliwie, wszystko się wyjaśni w swoim czasie. Z pewnością Was wtedy poinformujemy!
* urodzony 2 grudnia 1992 r. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu w klasie gitary prof. Gizeli Elmanowicz i z wyróżnieniem studia licencjackie na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie st. wykł. Jerzego Mechlińskiego. Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Iwony Kowalkowskiej. Koncertuje w kraju i za granicą. Współpracuje m. in. z Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Wrocławską, Śląską w Bytomiu, Filharmonią Śląską w Katowicach, Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Operą Dortmundzką (Niemcy), Operą w Dorset (Wielka Brytania). Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów. Ostatnie osiągnięcia to I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giacinto Prandelliego w Brescii (Włochy 2017), I miejsce na konkursie „Accademia Belcanto” w (Graz, 2018) i III miejsce na X Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu, podczas którego otrzymał też szereg nagród pozaregulaminowych, w tym Nagrodę Specjalną Presto – Roczną Opiekę Medialną. Brał udział w wielu kursach wokalnych kształcąc się pod okiem wielu znamienitych profesorów takich jak: Sonia Turchetta, Urszula Kryger, Adam Kruszewski, Matjaž Robavs. Od 2014 roku ma przywilej pracować z Maestro Giorgio Zancanaro podczas prywatnych kursów mistrzowskich w Weronie. Bardzo często pracuje nad techniką ze swoim mentorem – Gabrielą Kściuczyk – Klimą. Doskonali się w repertuarze klasycznym. Odkrywa nieznanych dziś polskich kompozytorów operowych i ich twórczość, którą stara się przypomnieć słuchaczom. Latem startuje jego rubryka w Presto, w której o swoich odkryciach będzie pisał z pasją, którą ma nadzieję zarazić jak największe grono czytelników.
** Mediolański Teatro alla Scala jest piątym wielkim budynkiem operowym, jaki został wybudowany w XVIII wieku we Włoszech. Poczynając od końca XVIII wieku La Scala odgrywa rolę centrum sztuki operowej o znaczeniu międzynarodowym. Do dziś jest najsłynniejsza sceną operową we Włoszech i jednym z najlepszych teatrów operowych świata.
{red}