Sylwester i Nowy Rok z Teatrem Wielkim

Tegoroczna Gala Sylwestrowa w TWON poświęcona będzie muzyce dwóch wybitnych kompozytorów i geniuszy opery: Wolfganga Amadeusza Mozarta i Gioacchina Rossiniego.

To będzie znakomita okazja, żeby usłyszeć słynne arie w najlepszym wykonaniu sopranistki i gwiazdy polskiej wokalistyki – Olgi Pasiecznik, solistów Andrzeja Filończyka (baryton) i Tomasza Kumięgi (baryton). Towarzyszyć im będzie Orkiestra i Chór Teatru Wielkiego - Opery Narodowej pod batutą dyrektora muzycznego, maestro Patricka Fournilliera.
Transmisja na vod.teatrwielki.pl 31 grudnia o godz. 20.00.

***

Noworoczna Gala Polskiego Baletu Narodowego

Podczas Gali Noworocznej pokażą się w klasycznym repertuarze pierwsi tancerze i inni artyści Polskiego Baletu Narodowego, m.in: Yuka Ebihara i Vladimir Yaroshenko, Maksim Woitiul i Mai Kageyama oraz Dawid Trzensimiech i Chinara Alizade. W programie fragmenty baletów klasycznych i współczesnych: Don Kichota, Śpiącej królewny, Dziadka do orzechów, Bajadery, Korsarza, Preludium i Toccata z nowego baletu Krzysztofa Pastora do muzyki Koncertu fortepianowego Wojciecha Kilara, Kurta Weilla, Bolera.

Transmisja na vod.teatrwielki.pl:
1.01.2021, godz. 19.00 - Noworoczna Gala Polskiego Baletu Narodowego cz. 1
2.01.2021, godz. 19.00 - Noworoczna Gala Polskiego Baletu Narodowego cz. 2

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów