Świat to za mało! [Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza do wirtualnej rzeczywistości]

13.04.2020
Świat to za mało! [Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza do wirtualnej rzeczywistości]

Dla specjalistów i dla tych, którzy dopiero przecierają szlaki w świecie cyfrowym, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy uruchomiło grupę na Facebooku poświęconą nowym mediom: #XR HAPPY HOUR.

Grupa powstała, aby dzielić się tym, co w wirtualu najlepsze. Najciekawsze realizacje, najważniejsze przemiany, najnowsze technologie, nowe kanały dostępu do kultury i platformy komunikacji międzyludzkiej. Ponadto trzy moduły warsztatowe, w których każdy znajdzie treści dla siebie: ABC, Dla każdego i Pro.

Z modułu „ABC” dowiecie się, czym różni się VR od XR, po co nam mieszana i rozszerzona rzeczywistość; przekonacie się też, że wcale nie trzeba być koderem, aby to wszystko zrozumieć.

Z modułu „Dla każdego” dowiecie się, jak korzystać z wirtualnej rzeczywistości bez gogli i specjalistycznego sprzętu, oraz przeczytacie najciekawsze teksty o rzeczywistościach wzbogaconych.

Z kolei Moduł “Pro” jest dla tych, którzy chcieliby zacząć własne działania VR lub mają za sobą praktyczne doświadczenia z wirtualną rzeczywistością.

Kultura jest z natury progresywna, a ludzka potrzeba tworzenia jest silna niezależnie od okoliczności. Dzisiejsze okoliczności wymagają posługiwania się nowymi narzędziami i nowymi mediami w zupełnie innej skali. Po to założyliśmy tę grupę – zależy nam na wprowadzaniu realnych innowacji i promowaniu twórczości nieskrępowanej ograniczeniami technologicznymi – mówi Joanna Rożen–Wojciechowska, dyrektorka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Moderatorką grupy jest Ana Brzezińska, ekspertka CKF im. Andrzeja Wajdy do spraw innowacji. Na co dzień producentka i kuratorka VR, obecnie zaangażowana
w wirtualizację światowych festiwali (CPH:DOX, SXSW, Cannes XR), stypendystka Centrum Cyfrowego, wykładowczyni akademicka i laureatka nagród w dziedzinie VR.

Adres grupy:

www.facebook.com/groups/XRHappyHour/

Facebook CKF: https://www.facebook.com/CentrumKulturyFilmowej/

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.