Startuje 13. Short Waves Festival (Poznań & ONLINE)

-
08.06.2021

W dniach 14-20 czerwca 2021 r. odbędzie się 13. Short Waves Festival – międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych!

7 czerwcowych dni (14-20.06.2021) to ponad 70 wydarzeń w przestrzeni miejskiej Poznania, ponad 250 filmów, w tym 88 konkursowych (5 konkursów: Międzynarodowy, Konkurs Polski, Dances with Camera, Urban View oraz Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych), goście z Polski i zagranicy, a także filmowe pasma tematyczne, takie jak Comedy, Horror czy Kinky Shorts, program fokusowy (m.in. fokus geograficzny – w 2021 roku prezentujący kinematografię Austrii), pokazy wirtualnej rzeczywistości VR, segment branżowy, wydarzenia audiowizualne, muzyczne i wyjście poza salę kinową: plenery, kluby, pokazy w galeriach sztuki, salach teatralnych czy prywatnych ogrodach Poznaniaków pod hasłem Random Garden Cinema i wiele więcej!

Festiwal otworzy audiowizualne wydarzenie Kino Forma: Empty Cloud z udziałem giganta muzyki elektronicznej – Franka Bretschneidera (live act).

Short Waves już po raz drugi odbędzie się w formule hybrydowej, zapraszając miłośników krótkich form filmowych do wzięcia udziału w wydarzeniach stacjonarnie w Poznaniu, ale też ONLINE – z selekcją filmów dostępnych bez wychodzenia z domu na specjalnie przygotowanej platformie. Do dwoistego charakteru wydarzenia nawiązuje hasło tegorocznej edycji: Mirror / Lustrzane odbicie. Lustro, nie tylko odzwierciedla rzeczywistość, ale ją tworzy - podobnie jak filmy. Motyw lustrzanego odbicia w puzderku, który stanowi trzon plakatu ilustrującego 13. edycję Short Waves Festival oraz hasło Mirror, przypatrują się współczesnym nam – wielowarstwowym oraz skrajnym: znudzonym i ciekawym, narcystycznym i pełnym niepewności, samotnym i otoczonym ludźmi, introwertycznym i ekstrawertycznym. Na poziomie programu, hasło fokusowe zostanie rozwinięte w trzech programach filmowych, w których zobaczymy kino postpandemiczne, poszukiwania nowej duchowości, próby racjonalizacji rzeczywistości oraz powracający motyw filmu jako narzędzia produkcji tego, co widzialne.

Wizerunek kobiety, która znalazł się na plakacie ilustrującym 13. edycję festiwalu to Matilde, bohaterka dokumentu „Mundo” (Chile, 2020) w reżyserii Any Edwards, który znalazł się w selekcji konkursu International Competition. Projekt plakatu / Digital design & branding studio Uniforma.

Więcej informacji na temat Short Waves Festival można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu www.shortwaves.pl

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.