stART – cykl koncertów młodych muzyków z Baltic Neopolis Orchestra

-
19.06.2021

Projekt „„stART – cykl koncertów” – to cykl koncertów, a jednocześnie program edukacyjny stworzony przez szczecińską orkiestrę kameralną Baltic Neopolis Orchestra. Projekt corocznie umożliwia młodym, profesjonalnym muzykom (wyłonionym drogą przesłuchań) wraz z wybitnymi artystami udział w dedykowanym dla nich cyklu koncertów kameralnych, solowych oraz udziału w najbardziej prestiżowych koncertach orkiestry BNO.

Realizacja programu służyć ma kilku celom; tworzeniu muzycznego dialogu pomiędzy wybitnymi i młodymi artystami, prezentacji wybranych technik i praktyk wykonawczych w polskiej i światowej literaturze muzycznej, doskonaleniu umiejętności gry podczas publicznej prezentacji, jak również oferować publiczności szerokie spektrum artystycznych wrażeń.Od 2021 roku głównym mecenasem projektu jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Koncerty, próby, warsztaty dla uczestników programu będą prowadzone przez tak wybitnych artystów, jak m.in.: Vasko Vassilev (Covent Garden Opera House), Daniel Stabrawa (koncertmistrz Filharmonii Berlińskiej)  Tomasz Tomaszewski (Deutsche Oper), Fedor Rudin (koncertmistrz Filharmonii Wiedeńskiej), Xuan Du (koncertmistrz Chińskiej Opery Narodowej w Pekinie) oraz liderów Baltic Neopolis Orchestra. Oprócz aktywnego uczestnictwa w koncertach w kraju w trakcie sezonu artystycznego, dla najlepszych przewidziano możliwość wzięcia udziału w koncertach za granicą.  


Przesłuchania on-line do projektu rozpoczęły się 17 czerwca 2021 roku, do 31 lipca 2021 roku można wysyłać zgłoszenia na staż, który gwarantuje wybranym uczestnikom udział w programie „stART – cykl koncertów”.

 

Informacje w jaki sposób można aplikować do projektu, znajdują się pod adresem: http://balticneopolis.pl/akademia-bno-2021/

 

Stażyści, którzy zostaną wybrani w drodze przesłuchań, zostaną zaproszeni m.in. do współtworzenia cyklu koncertów:
- 11 sierpnia 2021 – Horyniec Zdrój
- 9 września 2021 – Bielsko-Biała
- 24 września 2021 – Częstochowa
- 25 września 2021 – Szczecin
- 24 października 2021 – Szczecin
- 12 grudnia 2021 - Szczecin„stART – cykl koncertów” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.