Słoneczne Sorrento Bovskiej

Najnowszy album Bovskiej oddziałuje na zmysły i pobudza wyobraźnię słuchacza – piosenki są jak zawsze o życiu, czyli o wszystkim. O naszej prostej codzienności opisywanej sugestywnie, wręcz plastycznie, jak na muzyka i zarazem artystkę wizualną-ilustratorkę, którą jest Bovska, przystało.

Wokalistka śpiewa o uczuciach, o doznaniach, o prostych, ludzkich sprawach. – Pracowałam nad tą płytą inaczej niż dotychczas, pisząc teksty w inny niż dotąd sposób. Każdy kolejny album jest świadectwem zmian, które w moim życiu się dzieją. Czasem piosenki są zapisem chwili, czasem syntezą myśli, które towarzyszą mi dłużej. Często ubrane w teraźniejszość, lub lekką formę, chcą powiedzieć coś więcej. Śpiewam też oczywiście o miłości i wątek ten przewija się na płycie. Jedna z piosenek to znane Wam już singlowe „Będę przy tobie”. Jedno jest pewne. Album jest tak samo autorski i osobisty, jak wszystkie trzy pozostałe – mówi Bovska. Przede wszystkim jednak nowy krążek Bovskiej to istna eksplozja radości. Jak przyznaje artystka, pomysł na pierwszą piosenkę na płytę powstał w słonecznych Włoszech. Muzykę stworzyła wspólnie z Janem Smoczyńskim, dodatkowo do wykonania utworu „Guziki” zaprosiła rapującego Vienia, dzięki czemu kompozycja nabrała DJ-skiego charakteru. W ten sposób powstał album zawierający wpadające w ucho hity, jak np. „Stany”, „Leżałam”, „Paolo C.” czy „Pytania”, ale jednocześnie pełen piosenek może nie aż tak charakterystycznych, za to przyjemnych i pełnych pozytywnej energii, które spokojnie mogą nam towarzyszyć nam na co dzień. Na osobną uwagę zasługują kolorowa okładka płyty autorstwa Bovskiej (zdjęcie wykonał Łukasz Murgrabia) oraz teledyski promujące „Sorrento” do utworów „Będę przy tobie” i – stanowiącego kontynuację pierwszego – „Wujek G.”, który za pośrednictwem sześciu młodych kobiet, będących bohaterkami klipu w reżyserii Marcina Kopca, zachęca do dystansu do samego siebie. Obie wymienione piosenki mają zarówno charakterystyczne melodie, jak i odważne, porywające aranżacje. Miks nasyconej brzmieniowo elektroniki i popowej lekkości może uderzyć do głowy. To, co natomiast wyróżnia absolutnie wszystkie utwory Bovskiej, to trafność i bezpretensjonalność tekstów i akuratne przesłania. A choć wokalistka śpiewa, że „nie da się na raty żyć” (piosenka „Raty”), to jej płyty można z satysfakcją słuchać i od początku do końca, i wybierając na każdy dzień inną inspirującą piosenkę. Premiera albumu już 24 kwietnia 2020 r.!

(MB)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Średnio: 10 (1 vote)