Sławomir Cichor sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

-
01.08.2022
Sławomir Cichor sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA  Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

W sierpniu w ramach akcji Kompozytor miesiąca Polskie Wydawnictwo Muzyczne kieruje się nie tylko w stronę wybranego twórcy, ale też zwraca szczególną uwagę na instrument. Sławomir Cichor jest aktywnie działającym w Polsce i zagranicą trębaczem oraz autorem publikacji pedagogicznych na ten instrument, wydanych przez PWM.

Sławomir Cichor ukończył studia na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu z wyróżnieniem w klasie trąbki prof. Igora Cecocho. Naukę kontynuował na studiach podyplomowych w macierzystej uczelni. W jego artystycznej działalności wyróżniają się dwa kierunki: wykonawczy i pedagogiczny.

 

Jako muzyk orkiestrowy Cichor współpracował m.in. z Filharmonią Wrocławską, Narodową czy Sinfonią Varsovią. Brał udział w nagraniach na ponad 20 płyt z muzyką od XIX do XXI wieku: Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego czy Krzysztofa Pendereckiego. Gra także na historycznej trąbce, współpracuje z zespołami muzyki dawnej (wśród nich: Warszawska Opera Kameralna, Dolnośląska Orkiestra Barokowa, Kapela Jasnogórska) oraz realizuje nagrania płytowe w ramach projektu Jasnogórska Muzyka Dawna.

 

Działalność pedagogiczną Sławomir Cichor rozpoczął we Wrocławiu, z czasem przeniósł się do Łodzi, gdzie pracuje na Akademii Muzycznej jako profesor nadzwyczajny. Jurorował podczas międzynarodowych i polskich konkursów muzycznych, wykładał na kursach instrumentalnych w kraju i zagranicą. Jeden z wykładów wygłosił także podczas organizowanych przez PWM Dni Edukacji Muzycznej w 2021 roku, uzupełniając go artykułem Indywidualizacja procesu nauczania gry na trąbce a zastosowanie sprawdzonych metod doskonalenia warsztatu wykonawczego.

 

Pedagogiczny aspekt jego działalności wpłynął także na rozwój na polu kompozytorskim. W katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego znajdują się jego publikacje o charakterze pedagogicznym: Zagraj wszystko! Zbiór etiud na trąbkę oraz zbiór Utwory na zespoły trąbkowe, przeznaczone na 2, 3 i 4 trąbki, który powstał z fascynacji autora muzyką dawną. Tylko w tym miesiącu obie publikacje dostępne są w promocyjnej cenie w e-sklepie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i w księgarni stacjonarnej w Krakowie.

 

Wszystkich zainteresowanych dostępem do cyfrowej wersji nut odsyłamy do nkody – platformy, na której znajdują się setki publikacji Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, dostępne zaraz po zalogowaniu. Wśród nich są utwory Sławomira Cichora i dziesiątek innych twórców związanych z PWM-em.

 

Więcej ciekawostek o sierpniowym Kompozytorze miesiąca już niebawem na www.pwm.com.pl!

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.