Siódma edycja Krakowskiej Jesieni Muzycznej [koncert inauguracyjny przeniesiony na inny termin!]

17.10.2020
Siódma edycja Krakowskiej Jesieni Muzycznej [koncert inauguracyjny przeniesiony na inny termin!]

Już po raz siódmy Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae" wraz z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zapraszają do uczestnictwa w Krakowskiej Jesieni Muzycznej. Seria festiwalowych koncertów będzie miała w tym roku miejsce w odnowionej sali koncertowej przy ulicy Zwierzynieckiej od 20 do 22 października br. Początek wszystkich koncertów o godzinie 19.30.

Wzorem lat ubiegłych program tegorocznej edycji festiwalu zakłada prezentację dzieł polskich i zagranicznych kompozytorów, utworów należących do klasyki repertuaru przeznaczonego na kameralne składy instrumentalne, ale też współczesnych, z prawykonaniem światowym włącznie.

Festiwal miał otworzyć koncert Airis String Quartet, jednego z najbardziej interesujących zespołów młodego pokolenia w Polsce. Niestety, w związku otrzymaną w dniu dzisiejszym informacją, że u jednej z osób Airis String Quartet mogło dojść do zakażenia COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo publiczności oraz występujących artystów, podjęto decyzję o przeniesieniu zaplanowanej na jutro (18.10.2020) inauguracji 7. Krakowskiej Jesieni Muzycznej. Trwają rozmowy dotyczące zmiany daty koncertu. Nowy termin poznamy wkrótce. Pozostałe koncerty Krakowskiej Jesieni Muzycznej odbędą się zgodnie z planem.

Drugiego dnia festiwalu – 20 października 2020 – skrzypek Piotr Rachwał, wiolonczelistka Barbara Łypik-Sobaniec oraz pianista Sławomir Cierpik zaprezentują program składający się z dzieł Ady Gentile, Adama Walacińskiego i Antonína Dvořáka. Trzeciego dnia – 21 października 2020 – usłyszymy niecodzienny duet mezzosopranistki Magdaleny Kulig i akordeonisty Maciej Zimka, który wykona pieśni Mieczysława Karłowicza, Fryderyka Chopina, Petera Corneliusa oraz Piotra Czajkowskiego. A na zakończenie Krakowskiej Jesieni Muzycznej, 22 października 2020, w repertuarze Chopinowskim wystąpi Piotr Pawlak, obiecujący młody pianista, zwycięzca II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Chopin pod Wawelem" z ubiegłego roku , zakwalifikowany do XVIII Konkursu Chopinowskiego (2021) jako laureat drugiej nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Artysta gra również na organach, improwizuje oraz jest laureatem międzynarodowych olimpiad matematycznych.

Jak piszą Jan Kalinowski i Marek Szlezer, założyciele stowarzyszenia „Porta Musicae” i głowni organizatory wydarzeń Krakowskiej Jesieni Muzycznej – mimo, iż jest to rok wyjątkowy i trudny, mamy jednak nadzieję, że spotkamy się z Państwem w Filharmonii i wspólnie będziemy przeżywać najpiękniejsze emocje!

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz