Rzecznik MŚP apeluje o przyspieszenie zdejmowania obostrzeń dotyczących organizacji koncertów muzycznych

-
25.05.2021

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w stanowisku skierowanym do Ministra Zdrowia dr Adama Niedzielskiego zaapelował o niezwlekanie do 5 czerwca br. z ogłoszeniem nowego harmonogramu zdejmowania obostrzeń i podanie, jeszcze w tym tygodniu,  do publicznej wiadomości komunikatu o otwarciu wszystkich branż oraz poluzowaniu ograniczeń we wcześniej otwartych branżach do końca maja. – Jeśli od 22 maja można oglądać spektakle teatralne, to niezrozumiałe jest, że zakazane nadal są koncerty zespołów muzycznych  – pisze w piśmie Rzecznik MŚP.

12 kwietnia br. Rzecznik MŚP wystąpił w imieniu 290 organizacji przedsiębiorców do Premiera Mateusza Morawieckiego o  „odmrożenie” gospodarki do dnia 30 kwietnia,  a 7 maja - o przyspieszenie przedstawionego przez rząd planu wychodzenia z blokady. Adam Niedzielski 23 maja br. na antenie radia RMF FM potwierdził to,
na co dwukrotnie zwracał uwagę Adam Abramowicz - czyli że szybki spadek zachorowań związany jest z osiągnięciem odporności populacyjnej. Jednocześnie Minister Zdrowia zapowiedział, że przed 5 czerwca br. będzie ogłoszony nowy harmonogram wychodzenia z obostrzeń, a więc dopiero za 11 dni.  Tymczasem, zdaniem  Rzecznika MŚP, każdy dzień zamknięcia firm to kolejny dzień nieszczęścia i tragedii dla ich właścicieli.   

Jeżeli trend spadku zakażeń, będzie kontynuowany, będziemy nadal mieli postępy w Narodowym Programie Szczepień, to nie mamy argumentów, żeby nie przywracać normalnego życia” – cytuje wypowiedź Adama Niedzielskiego w piśmie Rzecznik MŚP.  Zdaniem Adama Abramowicza nie ma już żadnych argumentów na blokowanie targów, kongresów, centrów rozrywki, pokojów zagadek, dyskotek czy udostępniania parkietów tanecznych.

- Jeśli od 22 maja można będzie oglądać spektakle teatralne, to niezrozumiałe jest, że zakazane nadal są koncerty zespołów muzycznych. W imieniu polskich przedsiębiorców proszę Pana o niezwlekanie do 5 czerwca br. z ogłoszeniem nowego harmonogramu i podanie, jeszcze w tym tygodniu,  do publicznej wiadomości komunikatu o otwarciu wszystkich branż oraz poluzowaniu obostrzeń we wcześniej otwartych branżach do końca maja – podsumowuje w piśmie do Ministra Zdrowia Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

Pełna treść pisma Rzecznika MŚP do Ministra Zdrowia  TUTAJ

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.